مزایا و معایب ترمیم پوست با لیزر بعد از برداشتن خال

مزایا و معایب ترمیم پوست با لیزر بعد از برداشتن خال

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایا و معایب ترمیم پوست با لیزر بعد از برداشتن خال

وجود خال در صورت و دیگر اعضای بدن برای برخی افراد ، ناخوشایند بوده لذا در جهت از بین بردن آن اقدام می کنند ، به منظور برداشتن خال می توان از یک بی حس کننده ی موضعی استفاده کرد ، سپس با قیچی و یا چاقوی جراحی بخش رشد کرده خال را برداشت که در نهایت محل خال ، توسط بدن ترمیم شده و همواره جای زخم آن باقی می ماند ، از این رو در این مقاله مزایا و معایب ترمیم پوست با لیزر بعد از برداشتن خال مورد بررسی قرار گرفته شده است . نوع و اندازه ی خال در روش برداشت آن موثر می باشد ، در برخی افراد باید خال به طور کامل برداشته شود لذا کل ضخامت یک خال برداشته می شود که با انجام این کار یک زخم بزرگ در پوست ظاهر می شود ، و باعث غیر عادی به نظر رسیدن آن ناحیه خواهد شد ،  استفاده از یک روش جراحی جایگزین مناسب نظیر جراحی لیزر برای برداشتن خال دیگر جراحت یا زخم را به همراه نخواهد داشت و پوست به شکل قابل قبولی ترمیم می گردد .

ترمیم پوست با لیزر

در رابطه با ترمیم پوست با لیزر برای برداشت خال می توان عنوان نمود که این روش بدون درد بوده در مورد خال های صاف ، قهوه ای یا سیاه رنگ مناسب می باشد . جهت برداشت کامل خال با لیزر ، یک الی سه جلسه درمان نیاز می باشد . برداشتن خال های بسیار بزرگ یا خال هایی که از پوست بیرون زده اند ، لیزر درمانی گزینه ی مناسبی نخواهد بود .

عملکرد لیزر

در روش لیزر درمانی،  از نور لیزر برای برداشتن خال استفاده می شود ، برای این کار نور به طور مستقیم به خال تابیده می شود تا با را گرم کردن آن ، موجب ترکاندن آن شود ، این روش بدون درد بوده و در آن به برش پوست یا بخیه نیازی نمی باشد و خطر ایجاد جای زخم در این روش بسیار کمتر می باشد ، لذا روشی مناسب و بسیار موثر خواهد بود. خال های تازه بوجود آمده و همچنین خال هایی با قطر کوچک و صاف گزینه ی مناسبی برای برداشتن با لیزر هستند . اما لیزر درمانی برای برداشتن خال های قدیمی یا خال های برجسته و برآمده چندان توصیه نمی شود . از سوی دیگر برداشتن خال هایی غیر معمولی که توسط پزشک متخصص پوست معاینه نشده اند با اشعه لیزر توصیه نمی شود . جهت برداشتن و رفع جای خال ، با روش لیزر ،  ناحیه ی مورد نظر با داروی بیهوشی بی حس می شود ، سپس با تابش یک اشعه ی لیزر بر خال ، رنگدانه قهوه ای رنگ کاهش یافته و از بین می رود که میزان بزرگی و شدت خال مدت زمان جلسه ی لیزر درمانی را تعیین می کند که بعد از انجام جلسه ی درمان ، رنگ دانه های خال توسط سیستم درمان طبیعی بدن از بین می روند ، به این ترتیب زخم ایجاد شده روی خال ، با گذشت زمان ترمیم شده و به نحو موثری محو خواهد شد .

مزایا ترمیم پوست با لیزر بعد از برداشتن خال

  • درد بسیار خفیف
  • روشی ایمن و بی خطر
  • احتمال بسیار کم ایجاد زخم و جراحت
  • روشی غیرتهاجمی
  • احتمال بسیار کم عفونت
  • امکان برداشت چند خال در یک جلسه

معایب ترمیم پوست با لیزر بعد از برداشتن خال

روش لیزر درمانی امکان نفوذ به نقاط عمیق پوست را ندارد ، لذا با لیزر تنها می توان خال های گوشتی موجود در سطح پوست را مسطح کرد ، از این رو چنانچه خال گوشتی ، ریشه های عمیقی داشته باشد ، این روش جهت برداشتن آن موثر نخواهد بود . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X