هزینه و عوارض لیپولیز اولتراسونیک

هزینه و عوارض لیپولیز اولتراسونیک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هزینه و عوارض لیپولیز اولتراسونیک

از بین بردن چربی های موضعی و مقاوم به ورزش و رژیم غذایی با روش های لاغری موضعی نظیر لیپولیز اولتراسونیک  به راحتی امکان پذیر خواهد بود ، لذا در این مقاله ؛ هزینه و عوارض لیپولیز اولتراسونیک مورد بررسی قرار گرفته شده است . در گذشته بیشتر از روش هایی مانند لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده می شد اما چندین معضل مرتبط با لیپوساکشن سنتی وجود دارد که به عنوان مثال می توان به خونریزی، کبودی و تورم بعد از عمل و همچنین داشتن دوران نقاهت اشاره نمود.لیزر لیپولیز یک تکنولوژی در حال ظهور است که از سطح ایمنی بیشتری نسبت به روش های قدیمی برخوردار می باشد. هدف این دستگاه کاهش چربی های موضعی بدون عوارضی مانند خونریزی و همچین کمک به درمان سلولیت پوستی می باشد. در نتیجه استفاده از این روش نه تنها چربی های نواحی مختلف بدن از بین خواهند رفت بلکه می توان شاهد از بین رفتن سلولیت نیز بود.

لیپولیز اولتراسونیک

لیپولیز لیزری نوعی روش لاغری موضعی است که از انرژی لیزر برای تغییر شکل و ظاهر بدن شما استفاده می کند. انواع دیگری از لیپولیز نیز وجود دارد که شامل تزریق و یا درمان های رادیویی هستند اما لیپولیز لیزری رایج ترین روش می باشد. این روش به از بین بردن چربی های بخش های خاص بدن کمک می کند و افرادی که دارای بافت چربی اضافه در نواحی شکم، پهلو، ران، بازو ها و ... هستند کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش محسوب می گردند. ولی روش لیپولیز به طور معمول برای افرادی که دچار اضافه وزن در تمامی نواحی بدن هستند کاربرد ندارد. در رابطه با لیپولیز اولتراسونیک می توان عنوان نمود که در این روش لوله ی بسیار باریکی به نام کانولا از طریق ایجاد سوراخی در پوست به داخل بدن و چربی ها وارد می شود ، امواج مافوق صوت اولتراسونیک حاصل از دستگاه لیپولیز به سرعت به سلول های چربی ها تابیده می شود که با لرزش سلول های چربی ، سبب تخریب چربی ها و مایع شدن آنها خواهد شد که در نهایت این چربی از طریق مکش دستگاه به بیرون از بدن تخلیه خواهند شد . افرادی که علاقمند به انجام انواع روش های لیپولیز هستند حتما باید مشاوره ای با جراح پلاستیک متخصص در مورد اهداف خود داشته باشند. پزشک می تواند بیمار را در مورد مزایا و خطرات احتمالی درمان آگاه گرداند.

کاربرد لیپولیز اولتراسونیک

با کمک لیپولیز اولتراسونیک می توان چربی نواحی مختلفی از بدن نظیر چربی در بازوها، ران ، پهلو ، شکم، غبغب ، سینه و ... را به طور موثری از میان برداشت .

مزایای روش لیپولیز اولتراسونیک

 • عدم ایجاد زخم و خونریزی
 • عدم احتمال بروز عفونت
 • عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت

عوارض لیپولیز اولتراسونیک

کلیه عمل های زیبایی نظیر لیپولیز اولتراسونیک، اگر توسط پزشک متخصص جراح پلاستیک ماهر و دارای تجربه ی کافی صورت پذیرد ، نتایج مثبتی در پی خواهد داشت ، از این رو تخصص لازم و مهارت بالای پزشک از ایجاد عوارض لیپولیز اولتراسونیک تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد با این حال برخی عوارض ممکن است پس از عمل در فرد ایجاد شود ، که با داروها و روش های مناسب می توان آنها را برطرف نمود ، این عوارض موقتی عبارتند از :
 • کبودی : جهت کاهش کبودی و بهبودی سریع ویتامین C و مایعات فراوان باید مصرف کرد و از مصرف دخانیات اجتناب نمود .
 • ورم : جهت کاهش ورم باید از گن مخصوص استفاده کرد .
 • عفونت : به منظور جلوگیری و درمان این عارضه مصرف آنتی بیوتیک های تجویزی پزشک معالج به مدت 4 هفته موثر خواهد بود .
 • تجمع مایع در زیر پوست : استفاده از گن مخصوص از جمع شدن مایع در زیر پوست جلوگیری خواهد کرد .
 • عدم قرینگی ناحیه ی تحت درمان

آمادگی های لازم برای جلوگیری از ضررهای لیپولیز

پزشک موظف است بیمار را در جریان آمادگی های لازم قبل از عمل قرار دهد که شامل موارد زیر می گردد:

 • دو هفته قبل از درمان بهتر است در صورت تجویز پزشک، داروهای ضد التهاب مصرف گردد. این داروها می توانند در روند بهبود موثر واقع گردند.
 • اجتناب از فعالیت هایی که ممکن است ناحیه تحت درمان را تحریک کند مانند برنزه و اصلاح کردن
 • حتما پزشک را در جریان داروهای مصرفی خود قرار دهید.
 • به توصیه های پزشک گوش کرده و با دقت به آنها عمل نمایید.
 • اگرچه این روش نیاز به گذراندن دوره نقاهت ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به فعالیت های خود ادامه دهد اما در صورت بروز هرگونه ناراحتی بهتر است انجام فعالیت های سنگین متوقف شده و موضوع با پزشک در میان گذاشته شود.

هزینه ی عمل لیپولیز اولتراسونیک

هزینه عمل زیبایی لاغری موضعی و کاهش سایز به روش لیپولیز اولتراسونیک  ، با توجه به وسعت ناحیه ی مورد نظر و دستمزد پزشک معالج تعیین می شود که در قیمت آن در کلینیک های مختلف ، متفاوت می باشد . کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X