دوران نقاهت عمل سینه چقدر است؟

دوران نقاهت عمل سینه چقدر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دوران نقاهت عمل بزرگ کردن سینه چقدر است؟

عمل بزرگ کردن سینه یک زیبایی بسیار تخصصی است که توسط یک جراح متخصص پلاستیک صورت می پذیرد . در این نوع عمل جهت تغییر سایز سینه و فرم دهی به آن از پروتز های سیلیکونی و آب نمکی استفاده می شود که امروزه استفاده از پروتز های سیلیکونی رواج بیشتری دارد زیرا در اثر پارگی شکل خود را از دست نمی دهند ، و در دو نوع گرد و قطره اشکی وجود دارند. عمل بزرگ کردن سینه نیز مانند هر عمل دیگری به مراقبت هایی نیاز دارد که در دوران نقاهت عمل سینه باید به آنها توجه شود.

اگر چه عمل بزرگ کردن سینه از نظر پزشکی زمانی لازم خواهد بود که سینه ها با هم تقارن ندارند ، اما امروزه افراد بسیاری تنها به دلیل ناراضی بودن از سایز و فرم سینه که در اثر دغدغه ی ذهنی می باشد ، اقدام به این عمل جراحی زیبایی می کنند .

با روش های مختلفی جراح می تواند پروتز مناسب را در سینه جای گذاری نماید ، از این رو پزشک متخصص با توجه به نوع سینه از سه روش ؛ برش ۴ سانتیمتری زیر سینه ، برش دور هاله سیاه رنگ سینه و برش زیر بغل برای جای گذاری پروتز در سینه استفاده خواهد کرد .

مراقبت های پس از عمل بزرگ کردن سینه

دوران نقاهت عمل سینه

قبل از مرخص شدن ، توصیه های لازم در مورد انجام مراقبت های لازم از سینه و رسیدگی به زخم توسط پزشک برای بیمار انجام می شود ، همچنین داروهای تسکین دهنده ی درد و کاهش دهنده ی عفونت نیز برای بیمار تجویز خواهد شد .

به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی ، فرد تا ۲۴ ساعت پس از عمل ، در دوران نقاهت عمل سینه ممکن است حالت تهوع داشته باشد لذا یک نفر جهت کمک به بیمار باید در کنارش حضور داشته باشد .

در همان روز عمل می توان راه رفتن را شروع کرد ، این کار باعث کاهش تورم و لخته شدن در پاها خواهد شد .

بهتر است فرد در همان روز خوب استراحت کرده و داروهای تجویزی پزشک معالج را نیز به موقع و به دقت مصرف نماید .

دوران نقاهت عمل سینه

چند روز اول پس انجام عمل زیبایی پروتز سینه ، درد در ناحیه ی برش جراحی و فشار بر روی قفسه ی سینه وجود دارد که قابل تحمل بوده و در صورت نیاز از داروهای مسکن تجویزی باید استفاده نمود .

در روز دوم با تایید پزشک معالج می توان حمام کرد .

یک هفته پس از انجام عمل پروتز سینه می توان به محل کار بازگشت ولی از انجام فعالیت های سنگینی چون خم و راست شدن های زیاد و فعالیت های کششی شدید باید خودداری نمود .

یک تا ۲ هفته پس از عمل جراحی پروتز سینه تا زمانی که حرکات کامل در تمام جهات شانه و بازوها را بدست نیاورده اید ، از رانندگی باید پرهیز کرد .

دو هفته پس از عمل ، وضعیت فرد تا حدی نرمال شده و انرژی به فرد باز خواهد گشت .

در این مدت با وجود سینه بند طبی فرد نمی تواند به ورزش بپردازد  .

سه تا چهار هفته پس از پروتز سینه ، توانایی ورزش کردن در فرد ایجاد خواهد شد ، البته به شرطی که فرد احساس درد در شانه ها و قفسه ی سینه نداشته باشد.

تا ۶ هفته از برداشتن اجسام ۲ تا ۵ کیلویی باید خودداری نمود .

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X