برای درمان پارگی پوست در اثر خشکی پوست چه کنیم ؟

برای درمان پارگی پوست در اثر خشکی پوست چه کنیم ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای درمان پارگی پوست در اثر خشکی پوست چه کنیم ؟

کاهش ترشح چربی توسط غدد پوستی منجر به خشکی پوست بدن شده که در این صورت پوست ، نسبت به عوامل محیطی و بعضی مواد  به قدری حساس می شود که در نتیجه خشکی پوست به پارگی پوست منتهی می شود ، از این رو در این مقاله ، درمان پارگی پوست در اثر خشکی پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است . خشکی پوست و پاره شدن آن در ناحیه صورت و دست مخصوصا پارگی یا همان ترک خوردگی لب بیش از دیگر نواحی بدن می باشد .

درمان پارگی پوست

در رابطه با ترمیم پارگی پوست می توان عنوان نمود که چنانچه ترمیم پارگی پوست ناشی از خشکی پوست به موقع انجام نشود ، درد و خونریزی از نواحی پاره ی شده ی پوست بیشتر می شود و در اثر تماس با مواد مختلف برای فرد درد و ناراحتی های زیادی ایجاد خواهد کرد . برای ترمیم پارگی پوست در اثر خشکی پوست ، ابتدا باید آن را به طور مرتب مرطوب نگه داشت ، استفاده از مرطوب کننده پوست قوی نظیر وازلین و کرم های حاوی گلیسیرین و مواد موثر و نرم کننده بسیار تاثیرگذار می باشد ، لذا پوست را باید منظم مرطوب نگه داشت . از قرار گیری در معرض نور خورشید و هوای خشک و گرم باید خودداری کرد . استفاده از روغن نارگیل و زیتون به صورت ماساژ دادن محل آسیب دیده ، جهت التیام پارگی پوست بسیار اثر بخش خواهد بود .

روش های ترمیم پارگی پوست

از دستکاری و کشیدگی محل آسیب دیده باید خودداری کرد . استفاده  از کپسول های حاوی روغن ویتامین E برای پوست، موجب التیام نواحی پاره شده ی پوست می گردد ، از این رو این کپسول ها را پاره کرده و مستقیم بر روی ناحیه مورد نظر ، بمالید . در تماس با مواد مختلف باید از پوست محل آسیب دیده مراقبت کرد ، زیرا برخی مواد نظیر شونده ها ، آب گوجه فرنگی و ... موجب بدتر شدن ناحیه ی زخم شده خواهد شد . مصرف آب کافی در طول شبانه روز ، به مرطوب بودن پوست و رفع پارگی حاصل از خشکی پوست کمک می کند ، از این رو جهت تامین رطوبت مورد نیاز بدن خود ، از میوه ها و سبزی های تازه و آب کافی استفاده کنید . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X