مدت زمان عمل جراحی سپتورینوپلاستی

مدت زمان عمل جراحی سپتورینوپلاستی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مدت زمان عمل جراحی سپتورینوپلاستی

در علم پزشکی به عمل زیبایی جراحی بینی ، رینوپلاستی گفته می شود ، هنگامی که عمل جراحی انحراف تیغه ی میانی بینی ( سپتوم ) همزمان با آن انجام شود ، جراحی صورت گرفته ، سپتورینوپلاستی خواهد بود ، از این رو در این مقاله مدت زمان عمل جراحی سپتورینوپلاستی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی سپتورینوپلاستی

در رابطه با جراحی سپتورینوپلاستی می توان عنوان نمود که این نوع جراحی از جمله جراحی های پیچیده می باشد که در آن پزشک متخصص جراحی پلاستیک جهت اصلاح ظاهر بینی و تغییرات لازمه  ، طی بیهوشی عمومی یا ایجاد بیحسی موضعی به جراحی بینی می پردازد که در این نوع جراحی ، جراحی سپتوم بینی همراه با تغییرات زیبایی بینی نیز انجام می شود .

مدت زمان عمل جراحی سپتورینوپلاستی

چنانچه پزشک جراح تنها به عمل جراحی سپتوم بینی بپردازد ، عمل انجام شده سپتوپلاستی نامیده می شود که مدت زمان انجام آن 30 الی 40 دقیقه خواهد بود و پس از اتمام جراحی ، بینی به مدت 2 الی 3 روز باید باندپیچی شود ، اما اگر عمل زیبایی رینوپلاستی نیز به همراه سپتوپلاستی انجام شود ، در واقع با توجه به تغییراتی که پزشک معالج باید جهت زیبا نمودن بینی اعمال نماید ، مدت عمل جراحی سپتورینوپلاستی 1 الی 3 ساعت خواهد بود که به طور میانگین این نوع عمل طی دو ساعت و نیم ساعت جراحی امکان پذیر خواهد بود . در واقع در جراحی سپتورینوپلاستی ، ضمن ایجاد زیبایی بینی ، با جراحی انحراف تیغه ی بینی ، مشکلات تنفسی ، سردرد ها و سینوزیت  حاصل از انحراف سپتوم بینی ، درمان خواهد شد . عمل جراحی سپتوپلاستی یک عمل جراحی درمانی است که در صورت عدم درمان به موقع آن ، بیمار به مشکلات تنفسی شدیدی دچار خواهد ، این نوع جراحی به دلیل ماهیت درمانی و ضروری بودن آن ، تحت پوشش بیمه قرار دارد .

جراحی سپتوم بینی

در عمل جراحی سپتوم بینی ، جهت صاف کردن و هدایت تیغه ی میانی بین دو سوراخ بینی به جایگاه درست آن  ، پزشک متخصص رینوپلاستی ، پوشش غشای مخاطی سپتوم را بالا می کشد و جراحی را بر روی آن انجام داده و در صورت وجود استخوان یا غضروف اضافی ، آنها را حذف خواهد کرد ، همچنین اگر نیاز به بخیه جهت نگه داشتن غشای مخاطی و سپتوم در محل خود باشد ، بخیه زده خواهد شد و در نهایت لایه ی مخاطی بینی به جای خود برگردانده خواهد شد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X