انواع لایه بردار های مناسب برای پیلینگ پوست صورت

انواع لایه بردار های مناسب برای پیلینگ پوست صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع لایه بردار های مناسب برای پیلینگ پوست صورت

امروزه روش های فراوانی برای لایه برداری پوست صورت وجود دارد که در هر بیماری انتخاب روش درمانی با توجه به وضعیت پوست و نوع پوست وی در سه سطح لایه برداری خفیف ، متوسط و عمیق انجام می گیرد که تشخیص نوع لایه بردار و عمق لایه برداری همه باید تحت نظارت متخصص پوست و به وسیله وی صورت گیرد زیرا لایه برداری پوست در هر سطحی که صورت گیرد اگر با انتخاب روش غلط انجام گیرد عوارض زیادی را برای پوست صورت در پی خواهد داشت و زیبایی هر فردی را از بین خواهد برد اما باید ببینیم انواع لایه بردارهای مناسب برای پیلینگ پوست صورت چه لایه بردارهایی می باشند.

پیلینگ پوست صورت

پیلینگ پوست صورت به معنای برداشتن یک یا چند لایه از قشر سطحی پوست می باشد که به این عمل سایش و برداشتن پوست که در سه سطح خفیف ، متوسط و عمیق سلول های مرده پوست که حاوی مشکلاتی مانند جوش ، لک ، اسکار ، جای زخم می باشند توسط روش های خاصی برداشته می شود و در نتیجه مشکلات پوستی بیمار از لین خواهد رفت و منافذ باز پوست نیز بسته خواهند شد و پوست صاف و یکدست و شاداب می گردد.

 انواع لایه بردارها

گاهی مشکلات پوستی بیمار با هیچ روش درمانی بهبود پیدا نمی کند و تنها روش درمانی آن لایه برداری پوست توسط متخصص تشخیص داده می شود، برای لایه برداری پوست انواع روش های درمانی مانند استفاده از کرم های لایه بردار ،و انواع لیزرها و دستگاه ها وجود دارد که هر کدام روش منحصر به خود را دارند و روش های خانگی و سنتی نیز در کنار برخی از این روش ها باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست و ایجاد یک پوست تازه در صورت می شوند.

 لیزر

یکی از کاربردهای وسیع لیزر لایه برداری پوست در بیماران می باشد که این دستگاه های لیزری کاربرد فراوانی در لایه برداری پوست دارند و لک های قهوه ایی و جای زخم ها را در پوست با لایه برداری بهبود می بخشند ، از انواع این نوع لیزرها می توان به لیزر CO۲ و فراکشنال اشاره نمود که در هر جلسه درمانی با استفاده از این لیزرها قسمتی از سطح پوست در عمق مناسب لایه برداری خواهد شد.

کرم های لایه بردار

کرم های لایه بردار به عنوان خراشنده در صورت اصل بودن قسمتی از سطح پوست صورت را مورد سایش قرار می دهند تا سلول های مرده پوست با شسته شدن کرم از روی پوست برداشته شود.

لایه برداری خانگی

در لایه برداری خانگی از مواد طبیعی و میوه هایی که آنزیم های لایه بردار دارند مانند انگور، توت فرنگی ، خیار، گوجه فرنگی و هلو برای ایجاد ماسک بر روی صورت استفاده می شود و آنزیم های موجود در این میوه ها به طور طبیعی پوست را لایه برداری خواهند کرد.

 میکرودرم

در روش میکرودرم دستگاه با پاشیدن کریستال بر روی پوست و سپس مکش این کریستال ها با دستگاه با ایجاد فشار بر روی پوست و ساییده شدن کریستال بر روی سطح پوست صورت لایه برداری مکانیکی در پوست صورت ایجاد می کند و از این طریق منافذ باز پوست بسته خواهند شد و رنگ پوست شفاف می گردد. امروزه گر چه از انواع لایه بردارها برای بهبود وضعیت پوست صورت استفاده می شود اما انتخاب هر لایه بردار باید متناسب با نوع پوست صورت و تحت تشخیص پزشک انجام گیرد و بیماران پس از لایه برداری به دلیل حساس شدن پوست باید از توصیه های متخصص استفاده نمایند و برای حساس نکردن بیش از حد پوست به دلیل تابش آفتاب از ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X