همه چیز درباره روش از بین بردن چروک صورت با یخ

همه چیز درباره روش از بین بردن چروک صورت با یخ

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره روش از بین بردن چروک صورت با یخ

همواره استفاده از روش های طبیعی و موثر جهت از بین بردن عوارض و مشکلات پوستی به دلیل ارزان تر بودن و قابلیت دسترسی آسان تر در مقایسه با روش ها و عمل های زیبایی تخصصی ، طرفداران بیشتری دارد ، از این رو در این مقاله ، از بین بردن چروک صورت با یخ مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چروک صورت با یخ

در رابطه با رفع چروک صورت با یخ می توان عنوان نمود که استفاده از یخ بر روی پوست صورت فواید متعددی دارد ، یکی از این فواید  ، افزایش گردش خون است در زیر پوست صورت می باشد ، گذاشتن یخ بر روی صورت باعث افزایش جریان خون شده و از بروز علائم پیری و چروک پوست جلوگیری می کند و همچنین خطوط ریز و چین و چروک های دور دهان ، اطراف چشم و روی پیشانی را بهبود می بخشد . دو بار در هفته پوست صورت را با چند قطعه یخ ماساژ دهید ، این کار موجب درخشش طبیعی پوست خواهد شد . از دیگر فواید اعجاب انگیز یخ رفع جوش صورت می باشد ، ماساژ یخ بر روی قسمت‌هایی از صورت که به  آکنه دچار هستند ، موجب کاهش آکنه های پوستی خواهد شد ، لذا روزانه یک تا دو دقیقه یخ‌ها را بر روی جوش‌ها بمالید ، تا تاثیر بی نظیر آن در رفع آکنه‌ها مشاهده کنید .

مزایای استفاده از یخ برای پوست

رفع عارضه ی آفتاب سوختگی پوست از دیگر فواید یخ درمانی پوست می باشد لذا هنگامی که فرد دچار آفتاب سوختگی شد ، باید دو یا سه تکه یخ را در پارچه‌ای پنبه‌ای گذاشته و آن را بر روی نواحی آسیب دیده به مدت حدود سه دقیقه بمالد ، در نتیجه این عمل بر روی پوست خارشی ایجاد می‌شود که نشانی از بهبود آفتاب سوختگی خواهد بود و مشاهده خواهد کرد که رفته رفته وضعیت پوست بهتر خواهد شد . کشیدن چند تکیه یخ به زیر چشم ، که در پارچه ای پنبه ای قرار داده شده اند ، موجب رفع موثر پف و ورم زیر چشم خواهد شد . چنانچه فرد مقداری آب خیار و آب گل سرخ را با هم مخلوط کرده و در قالب یخ بریزد تا منجمد شود و شبیه یخ گردد، می‌توان از آن به عنوان ماسک جامدی بر روی صورت خود استفاده کرد ، این ماسک به کاهش چین و چروک صورت کمک می‌کند و از ایجاد چروک جدید جلوگیری خواهد کرد و همچنین به طور طبیعی منجر به روشن‌تر شدن پوست خواهد شد . از آنجا که قرار دادن مستقیم یخ روی پوست به دلیل دمای پایین یخ باعث پارگی مویرگ های زیر پوست می شو لذا توصیه می شود که قطعات یخ را در داخل پارچه ای لطیف قرار داده و سپس آن را بر روی پوست بگذارید ، با این کار دیگر مشکلی برای پوست ایجاد نخواهد شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X