از بخور برای پاکسازی و آبرسانی پوست غافل نشوید

از بخور برای پاکسازی و آبرسانی پوست غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از بخور برای پاکسازی و آبرسانی پوست غافل نشوید

مراقبت به موقع از پوست در دوران جوانی تاثیر زیادی در جوان ماندن چهره در دوران میان سالی دارد و به دلیل آلودگی سطحی پوست همواره منافذ پوست باید مورد لایه برداری و مراقبت قرار گیرند تا با مسدود شدن آنها در پوست جوش صورت نگیرد، یکی از روش های باز نگه داشتن منافذ پوست و پاک کردن پوست از آلودگی های  آن بخور دادن پوست با انواع گیاهان دارویی می باشد اما چرا نباید از بخور دادن پوست برای پاکسازی و آبرسانی پوست غافل شویم .

آبرسانی پوست

آبرسانی پوست با انواع کرم ها و مواد طبیعی مانند عسل و انواع میوه ها مانند خیار ، هلو و سیب باعث می گردد تا رطوبت مورد نیاز پوست تامین گردد و پوست کمتر دچار خشکی و شکنندگی گردد. زیرا پوست شکننده و خشک زودتر دچار چین و چروک و افتادگی می گردد ، آبرسانی پوست با روش های خانگی و مواد ساده بهترین روش برای حفظ رطوبت آن می باشد زیرا بسیار از مواد غیر طبیعی و کرم های آبرسان نه تنها رطوبت پوست را حفظ نخواهند کرد بلکه بر خشکی پوست خواهند افزود.

بخور پوست

بخور دادن پوست روشی ارزان و ساده برای رفع منافذ مسدود شده پوست می باشد و از این طریق سلول های مرده پوست نیز از روی پوست لایه برداری خواهند شد ، بخور پوست با آب جوشیده که در آن گل های گیاهی مانند بابونه  قرار داده شده است و قرار دادن حوله بر روی سر آلودگی های پوست را با عرق کردن پوست از بین خواهد برد و منافذ بسته پوست را برای تنفس بیشتر پوست باز خواهد کرد، استفاده از بخور آب گرم و چای نعناع و اسطوخودوس و یا اوکالیپتوس حس خنگی را در پوست ایجاد می کند و استرس انسان را نیز کاهش خواهد داد، بعد از بخور به دلیل باز شدن پوست جهت لایه برداری پوست می توان از یک لایه بردار مناسب مثل خاک رس و عسل جهت رطوبت رسانی به پوست بهره گرفت. بعد از بخور دادن پوست جهت بسته شدن منافذ پوست برای جلوگیری از وارد شدن آلودگی به پوست می توان از سرکه و آب لیمو استفاده نمود و با روغن نارگیل و روغن آرگان پوست را ماساژ داد تا پوست شفافیت و درخشندگی خاصی بدست بیاورد، استفاده از ماسک های خانگی که حاوی جوانه های حبوبات و گندم باشند و ماساژ پوست با این مواد به مدت چند دقیقه روشی موثر در پاکسازی و جوانسازی پوست خواهد بود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X