برای درمان چروک ریز روی صورت چه بخوریم؟

برای درمان چروک ریز روی صورت چه بخوریم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای درمان چروک ریز روی صورت چه بخوریم؟

با بالارفتن سن و در اثر عوامل مخرب پوست ، چین و چروک ها کم کم در اطراف چشم ، دور دهان و در پیشانی ظاهر می شوند ، این چین و شکن های پیرکننده ، ابتدا ریز بوده و کم کم در اثر عدم درمان به موقع عمیق تر شده و درمان آنها مشکل تر خواهد شد ، از این رو در این مقاله ، درمان خوراکی چروک ریز روی صورت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چروک ریز روی صورت

در رابطه با چروک ریز صورت می توان عنوان نمود ؛ همان طور که لازم است جهت مراقبت  از پوست ، از کرم ها و مواد ترمیم کننده روی پوست استفاده گردد ، باید پوست به صورت اساسی و ریشه ای با مصرف مواد مغذی و مقوی مورد نیاز آن به تقویت سلول ها و لایه های پوستی پرداخت .

درمان چروک ریز روی صورت با مصرف مواد مغذی

  • کلاژن و الاستین دو پروتئین ایجاد کننده ی حالت ارتجاعی و قوام پوست هستند که با بالا رفتن سن ، تولید آنها در بدن کاهش می یابد و چین و شکن ها شروع به ظاهر شدن می کنند ، لذا جهت پیشگیری و درمان چروک ریز صورت باید به مقدار کافی در وعده های غذایی خود ، پروتئین لازم را از طریق مصرف انواع گوشت و مواد غذایی حاوی پروتئین ، تامین نمود .
  • یکی از عواملی اصلی ایجاد کننده خطوط و چروک های صورت ، کم آبی بدن می باشد که در اثر آن پوست خشک شده و مستعد چروک های متعددی می گردد ، از این رو باید در طول شبانه روز با مصرف آب کافی ، به تامین رطوبت مورد نیاز پوست پرداخت .
  • ویتامین سی برای جوانسازی و مبارزه با چروک های صورت بسیار موثر خواهد بود ، لذا با مصرف آناناس ، موز ، هویج ، پرتقال و دیگر مرکبات به تامین ویتامین سی مورد نیاز بدن بپردازید .

سایر مواد مغذی درمان چروک ریز صورت

  • همان طور که استفاده از تکیه های خیار به عنوان یک مرطوب کننده ی بسیار مناسب پوست عمل می کند ، با مصرف خیار ، ضمن تامین آب بدن ، از تاثیر جوانسازی سلول های پوستی با این سبزی آبدار ، بهره مند شوید .
  • مصرف روغن زیتون و خود میوه زیتون ، در جوانسازی پوست و رفع چروک صورت بسیار اثر بخش خواهد بود .
  • لیموترش با ویتامین سی بسیار زیاد و خواص آنتی آکسیدانی خود با رادیکال های آزاد مخرب پوست مبارزه کرده و چین و چروک ها را شکست خواهد داد .
  • در وعده های غذایی خود انواع ویتامین مورد نیاز پوست را با مصرف سبزیجات و میوه های تازه به طور کامل تامین کنید تا در اثر کمبود این مواد ضروری ، پوست دچار چین و چروک نگردد .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X