چگونه چروک صورت در میانسالی را از بین ببریم؟

چگونه چروک صورت در میانسالی را از بین ببریم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه چروک صورت در میانسالی را از بین ببریم؟

چین و شکن ها و خطوط ریزی که اطراف چشم و دهان و پیشانی دیده می شوند ، حاکی از بالا رفتن سن و ورد فرد به دوره ی میانسالی می باشد ، در این دوره چربی موثر زیر پوست کاهش یافته ، تولید الاستین و کلاژن قوام پوست نیز متوقف می شود ، عضلات زیر پوست شل و نرم شده و در نتیجه افتادگی پوست و چین و چروک متعدد ظاهر خواهد شد ، در این مقاله ،  درمان موثر چروک صورت در میانسالی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چروک صورت در میانسالی

در رابطه با چروک صورت در میانسالی می توان عنوان نمود که روش های مختلفی جهت رفع چروک صورت وجود دارد که انتخاب هر روش با توجه به وضعیت سلامت فرد ، عمق چین و چروک ، وسعت چین و چروک ، نوع چین و چروک ، میزان افتادگی پوست و ... و تنها با تشخیص پزشک معالج انجام می شود تا بهترین انتخاب و در نتیجه موثرترین درمان حاصل گردد .

روش های چروک صورت در میانسالی

  • لیزر درمانی : در این روش لایه ی سطحی پوست در اثر اشعه ی گرم لیزر از بین می رود ، تولید کلاژن و الاستین جدید توسط گرمای لیزر تحریک می گردد ، بدین ترتیب چین و چروک و خطوط ریز پوست با سفت شدن عضلات درمان خواهد شد .
  • تزریق بوتاکس : در این روش به کمک خاصیت پرکنندگی بوتاکس ضمن درمان چین و چروک پوست ، از ایجاد چروک جدید و بیشتر در اثر خاصیت فلج کنندگی عضلات توسط بوتاکس جلوگیری می شود .
  • لایه برداری شیمیایی : در این روش لایه ی سطحی پوست به کمک لایه بردارهای شیمیایی نظیر برخی محلول های موضعی از بین می رود و پوست بازسازی شده که صاف و با چروک کمتر است ، جایگزین لایه ی قدیمی پوست می گردد .
  • عمل زیبایی جراحی کشیدن پوست : در این روش به کمک جراحی پوست اضافه ی صورت و گردن کشیده خواهد شد و در نهایت چربی اضافه و پوست اضافه برداشته خواهد شد .

سایر روش های از بین بردن چروک در میانسالی

  • تزریق چربی : در این روش ، مقداری چربی جهت پرکردن چین و چروک از بدن خود فرد با جراحی برداشته می شود ، پس از خالص سازی چربی از ناخالصی ها ، با تزریقات متعدد چربی به نواحی چروک و خطوط صورت تزریق می گردد .
  • تزریق ژل : در این روش ژل هایی نظیر اسید هیالورونیک و کلاژن جهت پرکردن چین و چروک و خطوط صورت با تزریقات متعدد به زیر پوست ، مورد استفاده قرار می گیرند .
  • تزریق مزوتراپی : در این روش ترکیبی از دوز پایینی از برخی داروها ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، اسید آمینه ها ، عصاره های گیاهی و ... با تزریق مستقیم به لایه ی میانی پوست موجب تقویت و ترمیم موثر کلاژن و الاستین پوست شده و تولید سلول های جدید سازنده ی پوست ، شاهد درمان اساسی و ریشه ای چروک های پوستی خواهیم بود .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X