آیا جراحی ترمیم پوست برای ترمیم پارگی پوست مفید است ؟

آیا جراحی ترمیم پوست برای ترمیم پارگی پوست مفید است ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا جراحی ترمیم پوست برای ترمیم پارگی پوست مفید است ؟

هنگامی که پوست در اثر جراحت یا بریدگی ، پاره می شود ،پس از ترمیم پوست ، بر روی پوست جای زخم یا اسکار ایجاد می شود ، اندازه  ، عمق زخم ، ضخامت و رنگ پوست فرد و نیز زاویه و جهت ایجاد زخم همگی از عوامل تاثیرگذار بر شدت جای زخم و انتخاب درمان مناسب آن هستند ، در این مقاله ، جراحی ترمیم پوست برای ترمیم پارگی پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ترمیم پارگی پوست

در رابطه با ترمیم پارگی پوست به کمک جراحی ترمیم پوست می توان عنوان نمود که از روش‌های جراحی ترمیم جای زخم برای کاهش ظاهر اسکار و بهبود شرایط آن استفاده می‌شود ، از سوی دیگر جراحی زخم پوست می‌تواند عملکرد ناحیه آسیب دیده را بازیابی کرده و تغییرات پوستی را به شکلی موثر ترمیم نماید . جراحی ترمیم پارگی پوست یک روش درمان زیبایی است که می‌تواند ظاهر نامناسب حاصل از جای پارگی ، زخم ، بخیه یا بریدگی ایجاد شده بر روی پوست را اصلاح کرده و شرایط آن را بهتر نماید ، در واقع این نوع جراحی تا حد ممکن ظاهر پوست را التیام داده و ترمیم پوست به نحو موثری انجام خواهد شد .

 عمل جراحی ترمیم پارگی پوست

با روش های زیر می توان جای زخم حاصل از پارگی پوست را به شکل مطلوبی درمان نمود :

بریدن جای زخم : در این روش ، اسکار حاصل از پارگی پوست ، با جراحی برداشته شده و با یک یا چند لایه بخیه ترمیم می‌شود ،  هدف از این کار ایجاد یک لایه نازکتر از جای پارگی بر روی پوست است که کمتر توجه جلب توجه کند که بهبودی نسبی از این روش حاصل می گردد . زد پلاستی: این روش جهت اصلاح و تنظیم مجدد بافت زخم طراحی شده است و زمانی از آن استفاده می‌شود که جای پارگی و اسکار حاصل از آن باعث ایجاد انقباض در پوست شده باشد ، به این ترتیب در این حالت جای زخم از یک نقطه به نقطه ی دیگر در طول خط یا شکاف طبیعی پوست منتقل می‌شود تا به این ترتیب ظاهر آن کمتر جلب توجه کند که این خود درمان بسیار موثری جهت ترمیم پوست خواهد بود .

پیوند پوستی و جراحی فلپ

در این روش که  پیچیده‌تر از سایر روش‌های ترمیم پارگی و زخم پوست بوده ، برای درمان جای زخم‌هایی استفاده می‌شود که بخش‌های بزرگتری از پوست را تحت تاثیر قرار داده و باعث ایجاد محدودیت‌های حرکتی یا کشیدگی شدید در پوست شده اند ، در روش جراحی پیوند پوست ، یک تکه از پوست سالم فرد از سایر نقاط بدن گرفته می شود (مانند پوست ران ) و در محل جدید پس از برداشتن بافت اسکار پیوند زده خواهد شد تا ترمیم پوست به بهترین شکل انجام شود . همواره عمل جراحی فلپ پیچیده تر از پیوند پوست است، زیرا در جراحی فلپ نیاز به انتقال پوست به همراه بافت چربی ، رگ‌های خونی و عضلات متصل شده به پوست از ناحیه اهدا کننده به ناحیه آسیب دیده خواهد بود تا ناحیه ی درمان شده ، کارایی خود را از نظر کشیدگی پوست و عملکرد عضلات از دست ندهد . کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X