کراتینه یا بوتاکس گیاهی مو ؟ کدام روش بهتر است ؟

کراتینه یا بوتاکس گیاهی مو ؟ کدام روش بهتر است ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کراتینه یا بوتاکس گیاهی مو ؟ کدام روش بهتر است ؟

داشتن موهایی صاف و نرم با وجود عوامل محیطی مخرب و رنگ کردن های مداوم به خودی خود امکان پذیر نیست ، بلکه باید با روش های موثری به مراقبت از موها پرداخت ، از این رو در این مقاله ، به تشریح روش های کراتینه و بوتاکس گیاهی مو پرداخته شده است .

کراتینه کردن مو با مواد کراتین

کراتین در ترکیب خود ، یک ماده شیمیایی مضر به نام فرمالدهید دارد که سمی و سرطان زا است که از کراتین عمدتا برای صاف کردن موها استفاده می شود ولی استفاده آن بر روی موهای به شدت آسیب دیده توصیه نمی شود ، بلکه این روش برای موهای ضخیم ، مجعد و وز کارایی موثری دارد ، با استفاده از کراتین بر روی موها ، زمانی که مو در معرض محیط مرطوب قرار می گیرد ، وز نخواهد شد . هنگامی که از کراتین بر روی موهای درمان شده با مواد شیمیایی و مویی که در جذب رطوبت ناتوان بوده و خشک و شکننده است استفاده می شود ، صافی و نرمی موها دوام چندانی ندارد و مو مجددا به حالت اولیه باز خواهد گشت . استفاده از کراتین  بر روی موهای بسیار نازک ، کم پشت و یا موهای صاف تاثیر چندانی ندارد . توصیه می شود که زنان باردار، زنان شیرده و کودکان زیر 12 سال به دلیل ترکیبات سمی کراتین ، از کراتینه کردن موهای خود خودداری کنند . درمان موها با کراتین حدود 90 دقیقه زمان خواهد برد و مدت دوام کراتین بر روی موها 2 الی 2 و نیم ماه خواهد بود .

بوتاکس گیاهی مو

در رابطه با بوتاکس گیاهی مو می توان عنوان نمود که این ماده عاری از فرمالدهید سمی می باشد و  همچنین بوتاکس موی سر به عنوان یک درمان بازسازی کننده عمیق عمل کرده و موهای آسیب دیده را با تبدیل به موی سالم و براق اصلاح و ترمیم خواهد کرد . بوتاکس تراپی مو برای انواع مو ؛ مجعد ، صاف، سفید ، بلوند، ضخیم ، کم پشت و یا هر نوع دیگری از مو مناسب خواهد بود و تاثیرات چشمگیری در ایجاد براقیت و درخشندگی موها دارد . استفاده از بوتاکس بر روی موهای بسیار بلند با موخوره و یا موهای فرفری و شکننده نتایج مثبتی دارد . درمان موها با بوتاکس حدود 45 دقیقه زمان خواهد برد و مدت دوام بوتاکس بر روی موها یک ماه خواهد بود .

کراتینه یا بوتاکس گیاهی مو ؟ کدام روش بهتر است ؟

اینکه کدام روش جهت ترمیم و صاف شدن مو بهتر است ، به جنس موها و انتظارات فرد از درمان انتخابی نیز بستگی دارد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X