خطرات و عوارض جراحی زیبایی لابیاپلاستی در زنان

خطرات و عوارض جراحی زیبایی لابیاپلاستی در زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات و عوارض جراحی زیبایی لابیاپلاستی در زنان

جراحی زیبایی واژن زنان در اصطلاح پزشکی جراحی زیبایی لابیاپلاستی گفته می شود که از جمله جراحی های زیبایی پرطرفدار بین زنان در سرتاسر دنیا می باشد و به پیشرفت های زیادی دست یافته است ، از این رو در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است .

جراحی زیبایی لابیاپلاستی

در رابطه با جراحی زیبایی لابیاپلاستی می توان عنوان نمود که لابیا به لب های کوچک بخش بیرونی واژن گفته می شود که با جراحی زیبایی می توان تا حدودی سایز و فرم آنها را تغییر داد ، همچنین در برخی موارد می توان تقارن دلخواه را برای لب های واژن ایجاد کرد .  به دلیل وجود بافت های عصبی متعددی در ناحیه واژن باید پزشک متخصص جراحی پلاستیک در انجام هر گونه جراحی زیبایی واژن از تجربه ، مهارت و دانش کافی برخوردار باشد تا با کمترین آسیب به این ناحیه ی حساس ، واژنی با ظاهری زیبا و دلخواه فرد ایجاد نماید . به کمک عمل زیبایی لابیا می توان سایز لابیاها را کم ، در لب های کوچک ایجاد تقارن کرد ، بدفرمی و چروک لابیاها رفع نمود ، زیبایی دستگاه واژن را ایجاد کرد و بافت های اضافی را که در زیبایی دستگاه تناسلی بانوان تاثیر گذار است را به طور موثری از بین برد و به زیباسازی ناحیه واژن پرداخت . پزشک جراح بدون نیاز به بی هوشی می تواند با ایجاد بی حسی موضعی جراحی لابیاپلاستی را انجام دهد و پس از اتمام جراحی بدون نیاز به بستری شدن فرد در کلینیک یا بیمارستان و می تواند به خانه بازگردد ، در بسیاری از موارد جراحی لابیاپلاستی سبک و سرپایی انجام می شود و مدت زمان انجام جراحی آن در شرایط عادی یک ساعت یا کمتر می باشد که به شرایط و وضعیت واژن بستگی دارد .

کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی

  • بانوانی با لابیاهای نامتقارن
  • بانوانی با لابیاهای بزرگ که به هنگام پوشیدن لباس تنگ اذیت می شوند .
  • بانوانی با لابیاهای آویزان و بزرگ
  • بانوانی با مشکل ادرار کردن
  • بانوانی که در اثر بارداری های متعدد ، فرم طبیعی واژن آنها از بین رفته است .
  • بانوانی که در حین مقاربت درد زیادی دارند .
انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی به جز در مورد زنان با وسواس فکری که ممکن است از نتیجه ی عمل راضی نباشند و همچنین افراد مبتلا به بیماری های سیستمیک ، با هیچ گونه محدودیتی روبرو نیست و می توان آن را در همه زنان انجام داد .

خطرات و عوارض جراحی زیبایی لابیاپلاستی در زنان

چنانچه عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک دارای مهارت و تجربه ی لازم صورت پذیرد ، این عمل زیبایی کم خطر ؛ با عارضه ی خاصی همراه نخواهد بود و در صورت بروز برخی عوارض نیز ، خود به خود پس از چند شاهد برطرف شدن آنها خواهیم بود ، با این حال عوارض این نوع جراحی عبارتند از :
  • تورم در ناحیه لب های واژن به هنگام مقاربت
  • کبودی پس از جراحی
  • التهاب به علت انجام جراحی در این ناحیه پر خون
  • ایجاد حساسیت و درد به هنگام نزدیکی
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X