با کاربردهای PRP در بدن و صورت آشنا شوید

با کاربردهای PRP در بدن و صورت آشنا شوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با کاربردهای PRP در بدن و صورت آشنا شوید

درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) می تواند برای تحریک توانایی طبیعی بدن شما برای ترمیم و بازسازی سلول های پوست یا فولیکول های مو مورد استفاده قرار گیرد. امروزه کاربردهای PRP بیش از پیش گسترش یافته است و از درمان ریزش مو و کم پشتی مو تا جوانسازی پوست و حتی بسیاری از درمان های پزشکی و غیر زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

PRP چیست؟

PRP پلاسمای خون با پلاکت های زیاد است (تعمیر کننده بافت های آسیب دیده بدن). پلاکت های موجود در PRP حاوی فاکتورهای رشدی هستند که باعث بهبودی و بازسازی بافت می شوند.

PRP را از خون خودمان ایجاد می کنند، بنابراین هیچ سم، مواد شیمیایی و یا مواد خارجی در آن وجود ندارد. خون از شما گرفته می شود و سپس در یک سانتریفیوژ قرار می گیرد، این دستگاه که با سرعت بالا می چرخد تا انواع مختلفی از سلول های خونی را جدا کند. پزشک شما پس از استخراج بخش غنی از پلاکت خونتان، آن را به محل مورد نیاز تزریق می کند.

درمان PRP برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا از درمان های PRP برای جوان سازی پوست و کاهش ریزش مو استفاده می شود. همچنین در پزشکی ورزشی نیز به صورت گسترده ای از این روش استفاده می گردد و ورزشکاران معروفی مانند تایر وودز و رافائل نادال نیز از درمان های PRP برای مشکلات زانو و تاندون خود استفاده کرده اند. برای تعیین اینکه آیا PRP درمان مناسب برای شما است یا خیر، یک مشاوره و معاینه فیزیکی لازم می باشد..

کاربردهای PRP برای پوست

PRP می تواند برای بهبود خطوط نازک، چین و چروک ها، حلقه های تیره زیر چشم، زخم های آکنه، نشانه های کشش در بافت پوست شما و... مورد استفاده قرار گیرد.

چه زمانی می توانید نتایج درمان PRP بر روی پوستتان را مشاهده کنید؟

توصیه ما گذراندن ۳ دوره اولیه با فاصله ۶ هفته جدا از هم است. پس از آن هر ۶ ماه انجام یک درمان نگهدارنده ضروری است. همانطور که درمان PRP با چرخه طبیعی سلول های پوستی کار می کند، که این چرخه هر ۶ هفته یک بار است، ۶ ماه پس از اولین درمان شما می توانید نتایج اولیه را مشاهده کنید.

PRP برای درمان مو

از جمله کاربردهای PRP می توان به عنوان یک درمان پیشگیرانه برای کاهش سرعت ریزش مو یاد کرد و با تزریق آن به پوست سر، با تقویت و تحریک فولیکول های مو موجب ایجاد موهایی ضخیم تر و پر پشت تر می گردد.

چه زمانی می توانید نتایج درمان PRP بر روی موهایتان را مشاهده کنید؟

معمولا ۳ دوره برای حفظ مو و ۶ دوره برای رشد و پیشرفت مورد نیاز است.بنابراین  یک دوره ابتدایی ۳-۶ درمانه توصیه می شود و پس از آن هر ۶ ماه درمان نگهدارنده لازم است. به دلیل آنکه درمان با چرخه طبیعی رشد فولیکول مو کار می کند، تنها ۶ ماه پس از آخرین درمان می توانید نتایج حاصله را مشاهده کنید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X