جراحی زیبایی برای رفع ترک شکم پس از زایمان

جراحی زیبایی برای رفع ترک شکم پس از زایمان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی برای رفع ترک شکم پس از زایمان

جراحی زیبایی شکم در افرادی که معیار چاقی  ( BMI ) آنها کمتر از ۳۰ بوده ، به دلیل چاقی موضعی کاندید مناسبی برای جراحی باز ، لیزر لیپولیز ، لیپوساکشن و لیپوماتیک هستند . پس از پایان دوران بارداری با تخلیه شکم از نوزاد و یا در اثر کاهش شدید وزن ، فرد به شلی جداره ی شکم و افتادگی پوست و چربی زیرجلدی در ناحیه ی شکم و پهلوها دچار می گردد که می توان با عمل های زیبایی شکمی مانند ابدومینوپلاستی و لیپو ابدومینوپلاستی و رفع ترک شکم پس از زایمان به تناسب اندام دلخواه دست یافت .

عمل جراحی زیبایی شکم پس از زایمان در خانم های بالای ۱۸ سال قابل اجرا خواهد بود .

قبل از انجام جراحی زیبایی شکم پس از زایمان ، فرد ابتدا باید به وزن ایده آلی دست یابد و پس از آن تحت عمل جراحی قرار گیرد .

عمل های ابدومینوپلاستی و لیپو ابدومینوپلاستی جهت کاهش وزن نمی باشند ، بلکه این عمل ها تنها برای کاهش سایز و تناسب اندام بوده و تنها ۳ الی ۴ کیلو از وزن فرد را کاهش خواهند داد .

عمل جراحی شکم هنگام سزارین

به دلایل زیر نمی توان همزمان با انجام عمل سزارین ، عمل جراحی ابدومینوپلاستی را انجام داد :

● زیرا هنگام حاملگی ، رحم و دیگر اندام های لگنی پرخون و بزرگ می شوند و چندین هفته طول خواهد کشید تا به حالت طبیعی خود بازگردند ، لذا باید تا بازگشت کامل به حالت اولیه ی این اجزای لگنی عمل جراحی ابدومینوپلاستی را به زمان بهتر موکول کرد .

● عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی یک جراحی عاری از ریسک عفونت می باشد و نباید با عمل سزارین که یک عمل نیمه آلوده به میکروب های داخل شکمی است ، انجام شود .

● عمل سزارین توسط جراح متخصص زنان صورت می پذیرد که تخصصی در عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ندارد ، لذا این دو عمل نمی تواند توسط یک متخصص صورت پذیرد.

پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی فرد می تواند مجددا باردار شود ولی اگر فرد تصمیم به بارداری مجدد داشته باشد ، بهتر است این عمل را به بعد از بارداری موکول نماید .

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، جراح متخصص با ایجاد یک برش سراسری در قسمت زیرشکم ، پوست و چربی زیرجلدی را با حفظ ناف و پدیکل عروقی از روی عضلات شکم برمی دارد ، پهلوها نیز در صورت لزوم لیپوساکشن خواهند شد .

در روش ابدومینوپلاستی شکم زنان پس از بارداری ، در صورت شلی جداره و عضلات شکم ، ترمیم کامل عضلات صورت می پذیرد و ترک شکم پس از زایمان رفع می شود. .

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X