توصیه پزشکان بوتاکس غبغب یا مزوتراپی؟

توصیه پزشکان بوتاکس غبغب یا مزوتراپی؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

توصیه پزشکان بوتاکس غبغب یا مزوتراپی؟

به چربی انباشته شده اطراف چانه و گردن که با چین خوردگی هایی همراه است ، غبغب گفته می شود ، این عارضه چهره ی فرد را چاق تر نشان می دهد و موجب تعرق بیشتر ناحیه گردن خواهد شد ، از این رو در این مقاله روش های درمانی نظیر ؛ بوتاکس غبغب و مزوتراپی غبغب جهت رفع این عارضه ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

روش مزوتراپی جهت درمان غبغب

مزوتراپی ، ماده ای ترکیب شده از مواد مختلفی نظیر ؛ دوز پایین برخی داروها ،  انواع ویتامین ها ، املاح معدنی ، فاکتورهای رشد و ... می باشد که ترکیب مواد مزوتراپی با توجه به نوع کاربرد مزوتراپی تعیین خواهد شد . مزوتراپی به منظور جوانسازی پوست ، رویش مجدد موها و لاغری موضعی کاربردهای فراوان و موثری دارد . در روش درمانی مزوتراپی جهت رفع غبغب  ، پزشک متخصص پوست ، به کمک سوزن های بسیار ریز و مخصوص ، چندین تزریق ساده برای از بین بردن ناحیه‌های موضعی کوچک چربی انجام می دهد ، محلول مستقیماً در لایه‌های چربی و  تزریق می‌شود ، فرایند متلاشی شدن چربی در اصطلاح لیپولیز نامیده می‌شود ،  این تزریق برای برداشتن غبغب بدون درد خواهد بود ، با این حال در برخی بیماران ، قبل از تزریق از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کنند ؛ داروی تزریقی واکنشی شیمیایی را در بدن ایجاد می‌کند که در کنار فیزیولوژی بدن به سخت شدن دیواره سلول‌های چربی و از بین رفتن ناحیه‌های موضعی چربی منجر خواهد شد . نتیجه مزوتراپی در رفع غبغب ، سه هفته پس از درمان مشخص می گردد ، چند جلسه درمان در فواصل چهار تا شش هفته‌ای جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب لازم خواهد بود . در روش مزوتراپی ، چربی مایع شده ، توسط متابولیسم طبیعی بدن ، از طریق کبد و کلیه ها دفع خواهد شد .

بوتاکس غبغب

در رابطه با بوتاکس غبغب می توان عنوان نمود که استفاده از خاصیت فلج کنندگی عضلات توسط بوتاکس در درمان نسبی غبغب موثر خواهد بود . جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از تزریق بوتاکس در رفع غبغب ، آگاهی از آناتومی ناحیه گردن و تزریق مقدار دقیقی از ماده ی بوتاکس در محل صحیح عضله گردن با تکنیک خاص تزریق که تنها در اثر تجربه و مهارت بالای پزشک متخصص حاصل می شود ، بسیار تاثیرگذار می باشد .

نحوه عملکرد بوتاکس

در واقع می توان گفت که نوارهای واضح و برجسته عمودی در ناحیه گردن ( غبغب ) در اثر انقباض عضله سطحی پلاتیسما ایجاد می گردد که با تزریق بوتاکس به این عضله ، از انقباض عضله پلاتیسما ممانعت می شود که خود ، موجب کاهش خطوط برجسته ناحیه گردن و رفع نسبی غبغب خواهد شد ، در نتیجه ، ارتقاء کیفی فرم ظاهری گردن حاصل می گردد و فرد از نتیجه ی حاصل رضایت خواهد داشت . چربی موضعی ناحیه غبغب ، در اثر تزریق بوتاکس ، از طریق سوخت و ساز طبیعی بدن ، به طور موثری از بدن دفع خواهد شد . اینکه کدام روش جهت رفع موثر غبغب کاربرد دارد ، تنها با تشخیص پزشک متخصص با بررسی و معاینه وضعیت ناحیه گردن و میزان چربی غبغب امکان پذیر خواهد بود . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X