حساسیت مزوتراپی با گان و نیدل مشترک

حساسیت مزوتراپی با گان و نیدل مشترک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

حساسیت مزوتراپی با گان و نیدل مشترک

عمل زیبایی مزوتراپی ، یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی می باشد که در آن از دوزهای کم دارو نظیر ؛ داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و آمینو اسیدها با تزریق‌های مکرر ، در ناحیه مورد نظر استفاده می شود در این روش ، دوزهای پایینی از دارو به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود این ،لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد ، جهت تزریق ماده مزوتراپی به پوست از دستگاه مخصوص مزوگان و یا از تزریق دستی به کمک سوزن های مخصوصی استفاده می شود ، در این مقاله حساسیت مزوتراپی در اثر استفاده از مزوگان و نیدل مشترک مورد بررسی قرار گرفته شده است.

تزریق مزوتراپی با تکنیک خاص

دوز و ساختار داروهای مورد استفاده در مزوتراپی با داروهای معمول متفاوت می باشد ، تزریق مزوتراپی بسته به هر درمان ، از نظر حجم ، تعداد ، عمق و موضع تزریق ، متفاوت از روشهای تزریق داخل وریدی یا عضلانی داروهای معمولی است . تکنیک خاص تزریق داروها به بدن بیمار ، روش مزوتراپی را متفاوت کرده است  که به طریق دستی و توسط دستگاه مزوگان انجام می شود :
  • روش دستی : در این روش به تجهیزات خاصی نیاز نیست و اکثر لوازم مصرفی مانند ؛ سرنگ، پنبه، الکل، گاز و غیره، در همه جا موجود بوده و یا از داروخانه قابل خریداری است ، تنها وسیله خاص مورد نیاز در این روش ، سرسوزن هایی با طول و قطر خاص ، ویژه تزریقات مزوتراپی است که آنها را از شرکت های فروشنده محصولات مزوتراپی می توان تهیه کرد .
  • مزوگان یا تفنگ مزوتراپی : دستگاهی است که برای تزریق اتوماتیک داروهای مزوتراپی، با عمق و میزان دقیق و سرعت بالا در پوست مورد استفاده قرار می گیرد، با این دستگاه به راحتی و آسانی انجام تزریقات مزوتراپی توسط پزشکان انجام شده و بالا بردن کیفیت نتایج درمان حاصل می شود .

حساسیت مزوتراپی

در رابطه با حساسیت مزوتراپی می توان عنوان نمود که تا زمانی که تزریق دارو در بیماری صورت نپذیرد ، مشخص نخواهد شد که فرد به چه دارویی حساسیت دارد ، از سوی دیگر استفاده از وسایل تزریق استریل و یک بار مصرف نیز از ایجاد هر گونه حساسیت در فرد جلوگیری خواهد کرد ، برای این منظور تزریقات متعدد ماده ی مزوتراپی باید با نیدل ( سوزن ) و مزوگان شخصی صورت پذیرد و از استفاده ی سوزن ها و مزوگان مشترک باید جدا خودداری کرد . استفاده از نیدل و مزوگان مشترک علاوه بر خطر ایجاد حساسیت های پوستی در فرد ، باعث انتقال بیماری های خطرناکی نظیر ؛ هپاتیت ، ایدز و ... نیز خواهد شد ، لذا در استفاده ی از این وسایل باید دقت لازم به عمل آید . مراکز و کلینیک های زیبایی ، در راستای ارائه ی خدمات زیبایی خود باید با مدیریت قوی و همه جانبه ، از ایجاد هر گونه مشکل و عارضه ای در فرد متقاضی با استفاده از ابزار و وسایل بهداشتی و استریل شده باید ، پیشگیری کنند ، زیرا مراجعه به این مراکز با هدف جوانسازی و زیباسازی صورت می پذیرد ، نه اینکه فرد به مشکلات بیشتری دچار گردد و در پی درمان آن باشد . همواره در مراکز درمانی و زیبایی باید از وسایل و ابزار یک بار مصرف و استریل شده استفاده کرد ، مطلقا استفاده ار هر گونه ابزار و وسیله ی درمانی ، ممنوع می باشد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X