پلاسمای غنی شده (PRP) به کمک جوانسازی پوست می آید

پلاسمای غنی شده (PRP) به کمک جوانسازی پوست می آید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پلاسمای غنی شده (PRP) به کمک جوانسازی پوست می آید

 آیا تاکنون به حلقه های تیره و پف زیر چشم هایتان توجه کرده اید؟ آیا خطوط ریز و نازکی در اطراف دهان، گونه ها و چشم هایتان وجود دارد؟ آیا رنگ پوست شما به همان روشنی و سالمی که باید باشد، هست؟ اگر شما هم دارای این مشکلات هستید، شاید جوانسازی پوست با PRP یکی از بهترین راه حل های مشکلات پوستی شما باشد.

PRP  چیست؟

PRP یک محصول طبیعی است که از بدن شما ساخته می شود. مقدار کمی خون از شما گرفته شده و در یک سانتریفوژ برای جدا کردن اجزای مختلف خون، قرار داده می شود. گلبول های قرمز و سفید به پلاکت ها و پلاسما (مایع روشن) تقسیم می شوند. این پلاسما، بیش از حد نرمال، دارای پلاکت است که پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP نامیده می شود.

جوانسازی پوست با PRP چگونه حاصل می شود؟

پلاکت ها سلول هایی در خون هستند که به بافت ها برای درمان و رشد سلولهای جدید کمک می نمایند. PRP تزریق شده به مناطق خاصی از پوست، رشد کلاژن را بهبود می بخشد، بافت را بازسازی می کند و به این ترتیب به طور طبیعی پوست صاف و سفت می شود. به این ترتیب، PRP با از بین بردن چین و چروک ها، به ایجاد بافت پوستی نرم و صاف کمک می کند.

تاریخچه  PRP

PRP دارای سابقه ای طولانی در ارتوپدی، دندانپزشکی و جراحی ترمیمی است و در حال حاضر منافع آن در سایر زمینه های پزشکی مانند کاهش ریزش مو، بهبود زخم و جوانسازی صورت نیز ثابت شده است. مطالعات علمی که به مدت ۳۰ سال انجام شده است، نشان داده است که PRP وقتی که به پوست تزریق می شود، کلاژن جدید تولید می کند و مطالعات جدید نشان می دهد که PRP می تواند آسیب های نور خورشید و مشکلات پیری پوست را برطرف کند.

تفاوت درمان PRP با پرکننده های دیگر پوستی در چیست؟

پرکننده های اسید هیالورونیک، مانند Restylane و Juvederm ، از مواد جامد تشکیل شده اند که خطوط و چروک های پوست را پر می کنند. این پرکننده ها جهت نرم کردن خطوط عمیق مانند خطوط اطراف دهان مورد استفاده قرار می گیرند. این درمان ها معمولا ۶ تا ۱۸ ماه طول می کشند و تکرار درمان برای از بین بردن کامل این خطوط و چین و چروک ها نیاز است.

جوانسازی پوست با PRP از طریق تولید کلاژن انجام می شود. پی آر پی را می توان برای پر کردن و حجم دادن به چین و چروک ها در مناطقی که نمی توان از پر کننده های اسید هیالورونیک استفاده کرد، مورد استفاده قرار داد.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X