مراحل و هزینه جراحی زیبایی شکاف لب در بیماران لب شکری

مراحل و هزینه جراحی زیبایی شکاف لب در بیماران لب شکری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراحل و هزینه جراحی زیبایی شکاف لب در بیماران لب شکری

شکاف لب یا لب شکری در اثر عوامل مختلفی نظیر ؛ عوامل محیطی ، ژنتیک ، هیجان و عوامل روانی ایجاد می شود که در صورت عدم درمان به موقع ، مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد خواهد کرد ، از این رو در این مقاله ، مراحل و هزینه جراحی زیبایی شکاف لب در بیماران لب شکری ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی زیبایی شکاف لب

در رابطه با جراحی زیبایی شکاف لب می توان عنوان نمود که شکاف لب از شایع ترین اختلالات مادرزادی در نوزادان می باشد که در این نوع عارضه ی دهانی ، لب بالا به صورت غیرطبیعی باز می بوده و یا اینکه سقف دهان به طور غیرطبیعی باز است که این عارضه موجب تشکیل ناقص لب بالایی در کودکان می شود ، که دلیل آن این است که بخش های مختلف لب بالا در هفته ششم حاملگی در کنار هم قرار گرفته و لب بالا را تشکیل می دهند اگر این تکامل به طور کامل انجام نشود کودک دچار بیماری شکاف لب می شود که این عارضه کاملا پس از تولد مشهود خواهد بود . کودکان با شکاف لب  ، جهت درمان این عارضه ی دهانی تحت عمل جراحی در طی دوره شیرخوارگی تا بلوغ قرار می گیرند تا بتوان آن را درمان کرد . جراحی زیبایی شکاف لب شامل ؛ ترمیم اولیه لب ، پیوند استخوانی فک ، بازسازی حلق ،  جراحی های ارتوگناتیک فک بالا یا پایین می باشد که توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک با تکنیک های خاص جراحی صورت می پذیرد . عارضه ی لب شکری می تواند یک طرفه یا دو طرفه بوده و در این نوع جراحی  زیبای ، پزشک جراح برش های خاصی به منظور نزدیک کردن قسمت های جدا از هم لب ، برای تشکیل یک لب واحد و سالم انجام می دهد که این جراحی را در سه ماهگی نوزاد انجام می دهد .

روش های جراحی پلاستیک لب برای درمان شکاف لب

از آنجا که چندین روش برای جراحی و ترمیم لب شکری در کودکان نیز وجود دارد ، پزشک جراح جهت درمان عارضه ی لب شکری ، بر اساس وضعیت شکاف لب کودک ، مناسب ترین را انتخاب می نماید تا بهترین نتیجه برای کودک شما حاصل گردد . نحوه ی مراقبت دقیق و اصولی از محل جراحی شده توسط مادر در بهبودی سریع تر و کامل تر عارضه ی لب شکری کودک بسیار تاثیرگذار می باشد .

هزینه جراحی زیبایی شکاف لب

هزینه جراحی زیبایی شکاف لب ، با توجه به روش جراحی انتخاب شده ، مهارت پزشک معالج و میزان شدت و گستردگی عارضه ی لب تعیین می شود و به دلیل عدم ارائه ی تعرفه ی این نوع جراحی از سوی وزارت بهداشت ، در مراکز و کلینیک های زیبایی مختلف ؛ با قیمت های متفاوتی روبرو هستیم . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X