با پلاکت درمانی برای همیشه آکنه و اسکار را از بین ببرید

با پلاکت درمانی برای همیشه آکنه و اسکار را از بین ببرید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با پلاکت درمانی برای همیشه آکنه و اسکار را از بین ببرید

درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک روش برای درمان برخی از بیماری های پوستی، از جمله زخم های آکنه می باشد که در آن از خواص درمانی خون بیمار استفاده می شود. در حال حاضر درمان آکنه با PRP از طریق تبلیغ آن توسط شخصیت های مشهور به عنوان یک جایگزین کمتر تهاجمی برای درمان های لیزری و جراحی محبوب شده است. این روش در صورتی که با سایر روشهای جوان سازی پوست، مانند میکرو نیدلینگ ترکیب شود، موثرتر است. البته نتایج ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

PRP چگونه کار می کند؟

در درمان  PRP، ما پلاکت های گرفته شده از خون بیمار را به منطقه آسیب دیده پوست تزریق می کنیم. پلاکتها جزء طبیعی خون هستند که برای فرایند بهبود و رشد بافت پوست جدید، مخصوصا کلاژن و الاستین ضروری می باشند. هنگامی که خون غنی از پلاکت به پوست شما تزریق می شود، می تواند روند بهبودی را تحریک کرده و به پوست شما کمک می کند تا آسیب های ناشی از آکنه را از بین ببرد و باعث درمان آکنه با PRP شود.

در طول درمان چه اتفاقی می افتد؟

در ابتد مقدار کمی خون از دست شما می گیرند. مقدار خون گرفته شده بستگی به نوع درمان شما و تعداد زخم های آکنه ای که باید تحت درمان قرار گیرند، دارد. سپس خون را در یک سانتریفیوژ قرار می دهیم، که پلاکت ها را از سلول های سفید و قرمز جدا می کند. این بخش از فرایند فقط چند دقیقه طول می کشد.

سپس سرم غنی از پلاکت را به قسمت هایی از صورت شما که زخم آکنه دارد، تزریق می کنند. انجام این درمان نسبتا ساده و سریع است و معمولا فقط حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. این درمان نیاز به زمان ریکاوری و استراحت ندارد و شما بلافاصله می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

آیا درمان آکنه با PRP عوارض جانبی دارد؟

از آنجا که درمان PRP با استفاده از خون خود صورت می گیرد، خطر واکنش های آلرژیک در آن بسیار نادر است. در حالی که در این درمان زمان ریکاوری وجود ندارد، ممکن است تورم و کبودی در محل تزریق وجود داشته باشد. البته می توان بلافاصله پس از درمان با قرار دادن کمپرس یخ در محل تزریق، این علایم را کاهش داد.

چه مدت طول می کشد تا نتیجه این درمان را مشاهده کنیم؟

نتایج درمان PRP برای زخم آکنه در سه تا چهار هفته پس از هر جلسه آشکار می شود. بدن شما در طول این زمان، خود را به طور طبیعی درمان می کند، زیرا PRP باعث ایجاد بافت پوست جدید و سالم می شود و زخم شروع به محو شدن می کند.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X