روش های مقابله با ترس از عمل زیبایی بینی

روش های مقابله با ترس از عمل زیبایی بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های مقابله با ترس از عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی با بیهوشی عمومی در فرد انجام می شود از این رو فرد ممکن است دچار ترس از عمل زیبایی بینی گردد که در این مقاله به بررسی روش های مقابله با آن پرداخته شده است .

ترس از عمل

در رابطه با ترس از عمل می توان عنوان نمود که به دلیل انجام عمل زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی ، ترس از عمل بینی بی مورد است زیرا بیهوشی های امروز ، بی خطر بوده  و در شرایطی کاملا کنترل شده انجام می شوند . استرس و ترس قبل از جراحی بینی تا حدودی در فرد طبیعی می باشد و تاثیری در نتیجه ی جراحی نخواهد داشت اما اگر این ترس بیش از حد شود به گونه ای که موجب طپش قلب ، حالت تهوع و درد سینه در فرد شود باید با راهکارهای مناسب با آن مقابله کرد ، زیرا در این صورت حین جراحی مشکلاتی برای فرد ایجاد خواهد شد .

روش های مقابله با ترس از عمل زیبایی بینی

  • در رابطه با نحوه ی انجام عمل جراحی زیبایی بینی ، بیهوشی ، مراقبت های قبل و بعد از آن اطلاعات لازمه را کسب کنید ، با این کار ، تا حد زیادی اضطراب و ترس ناشی از عدم آگاهی درباره جراحی را می توان از بین برد .
  • در مورد ترس خود از جراحی با پزشک جراح زیبایی بینی خود صحبت کنید تا بدین طریق جراح با تشریح فرآیند عمل جراحی و نتایج حاصل از آن ، دیدگاهی واقع بینانه در فرد ایجاد کند تا از ترس بیمار درباره آنچه که از عمل نمی داند ، کاسته شود .
  • می توان از داروهای ضد اضطراب جهت غلبه بر ترس ناشی از جراحی زیبایی بینی ، استفاده کرد .
  • در مواردی که ترس از جراحی با روش های پیشین از بین نرفت ، می توان به روانشناس جهت مشاوره مراجعه کرد .
  • مثبت اندیش باشید و به خود روحیه دهید ، نفس عمیق بکشید و خود را در فضای پس از جراحی تصور کنید تا ترس از جراحی فروکش کند .
  • کمی قدم زدن و استشمام هوای بیرون در کاهش ترس از جراحی بسیار موثر خواهد بود .
  • خود را با فکر کردن به چهره ی خود پس از جراحی و تاثیر زیبایی بینی در بالا رفتن اعتماد به نفس ، مشغول کنید تا بدین طریق ترس از جراحی را از خود دور کنید .
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X