رفع جای سالک و سوختگی با بهترین روش عمل زیبایی

رفع جای سالک و سوختگی با بهترین روش عمل زیبایی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع جای سالک و سوختگی با بهترین روش عمل زیبایی

جای سالک که یک عارضه ی پوستی است  توسط پشه سالک به صورت و بدن انتقال می‌یابد  و به صورت ضایعاتی سفت دانه یا غده بدون درد هستند و اسکار حاصل از آن بر روی پوست باقی خواهد ماند ، از این رو در این مقاله ، رفع جای سالک و سوختگی با بهترین روش عمل زیبایی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

رفع جای سالک

در رابطه با رفع جای سالک می توان عنوان نمود که اسکار حاصل از سالک ، پوست صورت را به شدت تخریب و نازیبا می کند ، لذا درمان موثر آن در ایجاد طراوت و زیبایی چهره بسیار موثر می باشد. از سوی دیگر سوختگی های ناشی از عوامل متعدد که بر روی پوست ایجاد می شود ، به مانند جای سالک پوست را از شادابی خواهند انداخت ، لذا روش های موثر درمان این دو عارضه ی پوستی با توجه به شدت ، عمق و وسعت ناحیه ی عارضه دیده ی پوست توسط پزشک متخصص پوست با بررسی و معاینه پوست تجویز خواهد شد ، این روش های درمانی عبارتند از :
  • درمان های موضعی : جهت درمان جای سالک و آثار سوختگی بر روی پوست با درمان موضعی از رتینوئیدهای موضعی جهت تحریک احیای سلول‌ها در سطح پوست و رشد بافت‌های جدید و کلاژن در غشاء میانی پوست استفاده می‌شود و سطح پوست به آرامی ترمیم خواهد یافت .
  • لایه برداری شیمیایی : در این روش جهت کاهش جای سالک کم عمق و سوختگی های خفیف ، با مالیدن داروی شیمیایی ، لایه ی خارجی پوست برداشته می شود و پوست ظاهری نرم تر و جوان تر خواهد یافت .
  • لیزر درمانی پوست : در این روش به کمک لیزر فرکشنال با هدف قرار دادن لایه های عمیق پوست ، تولید کلاژن جدید تحریک شده و با پر شدن تورفتگی های حاصل از سالک و سوختگی و همچنین لایه برداری سطحی پوست ، شاهد ترمیم موثر پوست خواهیم بود .
  • درم ابریژن : در این روش از یک برس سیم‌دار یا یک چرخ سمباده الماس با لبه‌های ناهموار جهت از بین بردن لایه خارجی پوست استفاده می شود.

سایر روش های درمانی رفع جای سالک

  • میکرودرم : در این روش از اسپری کریستال‌های بسیار ریزی استفاده می گردد که با ایجاد زخم بر روی پوست و شروع به ترمیم شدن آن ، لایه ای جدید جایگزین لایه ی آسیب دیده خواهد شد.
  • میکرونیدلینگ : در این روش به کمک سوزن های پزشکی بسیار ریز و دقیق ، تولید کلاژن مستقیما تحریک شده و لایه ای جدید جایگزین لایه ی قدیمی و آسیب دیده می شود .
  • تزریق ژل ، چربی : در این روش با تزرق ژل هایی نظیر ، کلاژن هیالورونیک اسید و چربی می توان تورفتگی حاصل از سوختگی یا اسکار سالک را تا حدودی کاهش داد ، این روش به دلیل جذب چربی و ژل ها توسط بدن ، نیاز به تکرار دارد .
  • درمان با روش های مختلف عمل جراحی نظیر ؛ ساب سیژن : در این روش اثر اسکار سالک و سوختگی به طور جداگانه یا چندتایی برداشته خواهد شد و شکاف های پوستی به کمک بخیه یا پیوند پوست ترمیم می یابند .
  • پیوند پوست : در روش پیوند پوست ، قسمتی از پوست سالم پشت گوش جایگزین پوست معیوب می گردد .
  • هزینه جراحی زیبایی و مشاوره رایگان، می توانید با شماره 22221000 تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک ایران نوین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X