رفع جای اسکار و سوختگی دست با جراحی پلاستیک دست

رفع جای اسکار و سوختگی دست با جراحی پلاستیک دست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع جای اسکار و سوختگی دست با جراحی پلاستیک دست

بافت ها و سلول های پوست بسیار حساس می باشند و اگر  پوست دچار زخم یا سوختگی گردد آثار آن بر روی پوست ماندگار می شود و گاهی هیچ روش درمانی در مورد رفع این مشکلات از روی پوست چاره ساز نمی گردد و از بین نرفتن این آثار  باعث از بین رفتن زیبایی پوست می شود ، اگر آثار سوختگی و ایجاد اسکار در پوست صورت و یا دست ها ایجاد گردد به دلیل در معرض دید بودن این نقاط باید از  جراحی های پلاستیک جهت از بین بردن آنها استفاده گردد اما رفع جای اسکار و سوختگی دست  با جراحی پلاستیک دست چگونه ممکن می گردد.

جای اسکار و سوختگی دست

اسکار علامت های عینی هستند که بعد از بهبود زخم در پوست بدن و دست باقی می مانند و گسترش آنها قابل پیش بینی نمی باشد و در هر بیمار نوع متفاوتی از اسکار به وجود می آید که موجب می گردد روش های درمانی متفاوتی در مورد رفع آنها به کار گرفته شود ، اما افرادی که دچار سوانح و سوختگی می گردند ممکن است جای سوختگی و آثار آن در بافت های نرم پوست دستشان باقی بماند که این امر حس اعتماد به نفس افراد را پایین خواهد آورد بنابراین در طی این موارد جراحی پلاستیک به این افراد کمک می کند تا به زندگی عادی خود برگردند و دستانی زیبا و طبیعی داشته باشند.

جراحی پلاستیک پوست دست

جراحی پلاستیک دست جهت رفع اسکار و رفع آثار سوختگی دست جراحی ترمیمی پوست به شمار می رود و در این جراحی ها هدف از جراحی بهبود عملکرد دست و زیبایی ظاهری بافت های آسیب دیده پوست دست می باشد. جراحی پلاستیک دست به نوع اسکار و سوختگی دست بستگی دارد و ممکن است به چندین مرحله جراحی پلاستیک دست نیاز باشد بنابراین مراحل جراحی به نوع آسیبهای وارده به پوست دست بستگی خواهد داشت. در جراحی ترمیمی پوست دست ممکن است جراحی با برداشتن لایه های اولیه پوست انجام گیرد یا بیمار به پیوند پوست نیازمند باشد که این پوست از نقاط مختلف بدن خود بیمار برداشته می شود و به جای آسیب دیده دست بیمار پیوند زده می شود. جراحی پلاستیک اسکار و سوختگی دست در هر سنی قابل انجام می باشد البته به شرط آنکه بیمار از نظر فیزیکی در سلامت کامل باشد این جراحی برای وی ممنوعیت نخواهد داشت. جراحی ترمیمی اسکار و جای سوختگی هم با بی هوشی و هم با بی حسی موضعی انجام می گیرد و دوره بهبودی در هر بیمار به شدت آسیبها و محل آسیب های وارده به دست بستگی دارد ، جراح پلاستیک در رفع مشکلات پوستی دست مانند اسکار و جای سوختگی معمولا از ترکیبی از تکنیک های اصلاحی استفاده می کند تا بهترین نتیجه را برای بیمار در پی داشته باشد و جلسات جراحی را به حداقل برساند. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X