چه زمان به جراحی پلاستیک پوست بدن نیاز است؟

چه زمان به جراحی پلاستیک پوست بدن نیاز است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چه زمان به جراحی پلاستیک پوست بدن نیاز است؟

طبیعت انسان  به گونه ای می باشد که زیبایی را دوست دارد و  تمایل زیادی دارد  که چهره و بدنش همیشه ظاهر زیبایی داشته باشد بنابراین هنگامی که پوست صورت  و بدن انسان با بالا رفتن سن و یا ایجاد حادثه ای دچار مشکل می گردد و به ترمیم و زیباسازی نیازمند می شود می توان از روش های جراحی پلاستیک در این راه بهره گرفت اما چه زمان به جراحی پلاستیک پوست بدن نیاز است.

جراحی پلاستیک پوست بدن

جراحی پلاستیک بدن یکی از روش های زیباسازی پوست بدن می باشد که در آن جراح برای رفع مشکلات پوستی بیماران که ممکن است در نقاط مختلف بدن مانند شکم ، پهلو ، ران و باسن و غیره ایجاد می گردد از جراحی ها برای برداشتن برخی مشکلات پوستی و یا لیفت پوست استفاده می کند، امروزه در جراحی های پلاستیکی بدن برای بر جا نماندن جای بخیه از لیزر استفاده می شود که کاربردهای زیادی در زمینه زیباسازی پوست صورت و بدن دارد.

دلایل جراحی زیبایی پوست بدن

وجود بیماری های پوستی مادرزادی در بدن، عدم قرینه بودن پوست دست یا پاها، وجود خال های بزرگ در بدن، افتادگی پوست نقاط مختلف بدن مانند شکم و پهلوها و بازوها به علت بالا رفتن سن یا لاغری، ایجاد چروک در پوست بدن با افزایش سن و  تغییر رنگ پوست بدن از جراحی های پلاستیک استفاده می گردد البته در تمام این موارد اگر مشکلات پوستی بسیار حاد باشند و به وسیله دیگر روش های درمانی مانند لیزر و یا تزریق ژل و سایر روش ها قابل برطرف نباشند از جراحی در رفع این مشکلات استفاده خواهد شد. جراحی پلاستیک زیبایی بدن برای کاهش وزن بدن انجام نمی گیرد بلکه به منظور فرم دهی و رفع شل شدگی و مشکلات حاد قسمت های خارجی پوست بدن که بر اثر کاهش وزن و یا بالا رفتن سن ایجاد شده کاربرد دارند و در این جراحی قسمت های اضافه پوست جراحی و خطوط استریای پوست حذف می گردد.

دوره نقاهت جراحی پلاستیک بدن

بیمارانی که به جراحی پلاستیک بدن نیاز دارند یک شب در بیمارستان بستری می شوند و باید چندین روز در منزل استراحت مطلق داشته باشند  و از هر کاری که عضلات بدن را کشیده می کنند تا یک هفته خود داری کند و ممکن است در جای بخیه ها کبودی خفیفی ایجاد شود که پس از مدتی با مصرف دارو رفع خواهد شد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X