خطرات و عوارض جراحی زیبایی حدقه چشم

خطرات و عوارض جراحی زیبایی حدقه چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات و عوارض جراحی زیبایی حدقه چشم

چشم عضو بسیار حساسی است که پوست اطراف آن نیز به راحتی در اثر عوامل محیطی و آسیب های پوستی ، دچار افتادگی و عوارض گوناگون می شود که به کمک عمل های زیبایی نظیر ؛ جراحی زیبایی حدقه چشم ، جراحی زیبایی پلک ، جراحی زیبایی ابرو و ....  می توان به جوانسازی و زیباسازی این ناحیه از چهره پرداخت ، از این رو در این مقاله ؛ خطرات و عوارض جراحی زیبایی حدقه چشم مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی زیبایی حدقه چشم

در رابطه با جراحی زیبایی حدقه چشم می توان عنوان نمود که در اثر برخورد ضربه به صورت در قسمت فوقانی آن ، دیواره های استخوانی حدقه شکسته خواهد شد و موجب گود افتادگی چشم می گردد که گاهی خونریزی زیر پوستی اطراف چشم ، تنها علامت این شکستگی است اما در موارد شدیدتر ، دو بینی و ورم اطراف چشم نیز ، از علائم آسیب به حدقه ی چشم می باشد که این شکستگی موجب جابجایی کره چشم به پایین و یا عقب می گردد که در نتیجه چشم دچار گودرفتگی خواهد شد که از نظر زیبایی برای فرد نامطلوب خواهد بود . گود رفتگی حاصل از شکستگی چشم ، برای فرد ظاهری شبیه افتادگی پلک ، افتادگی ابرو و یا پف پلک ایجاد خواهد کرد . جهت تشخیص شکستگی حدقه نیاز به معاینه بالینی بیمار  ، انجام سی تی اسکن و یا تصویر اختصاصی خواهد بود تا درمان موثر صورت پذیرد .

 درمان شکستگی حدقه چشم

در مواردی که شکستگی حدقه کوچک است ، نیازی به جراحی زیبایی نخواهد بود اما در صورت گرفتاری بافت های اطراف چشم ، جراحی زیبایی و ترمیمی باید انجام شود . در عمل جراحی زیبایی حدقه ، بافتهای گیر افتاده در محل شکستگی آزاد و با استفاده از مواد مخصوص شکستگی ترمیم می گردد ، جراح پلاستیک چشم ، جراحی را بدون برش پوستی و بخیه و از داخل چشم انجام می دهد و بدین ترتیب آثار نامطلوب حاصل از آن بر روی چهره از بین خواهد رفت و گود رفتگی چشم نیز اصلاح خواهد شد . برای افراد در سنین مختلف ، گودرفتگی چشم و کوچک شدن آن حتی سالها پس از شکستگی قابل اصلاح است و فرد با عمل جراحی زیبایی حدقه به طور موثری می تواند مشکلات حاصل از این عارضه را درمان نماید و از ظاهری مطلوب برخوردار گردد .

عوارض جراحی زیبایی حدقه چشم

  • کبودی
  • ورم
  • دوبینی به دلیل عدم کارکرد خوب کامل عضلات درگیر
  • نیاز به عمل جراحی زیبایی پلک و یا ابرو
  • بی حسی در ناحیه اطراف چشم
  • عدم امکان بستن کامل چشم
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X