معایب جراحی لاغری با روش ابدومینوپلاستی شکم

معایب جراحی لاغری با روش ابدومینوپلاستی شکم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب جراحی لاغری با روش ابدومینوپلاستی شکم

افرادی که به دلیل کاهش وزن دچار شل شدگی و افتادگی پوست شکم می شوند و زنان باردار بعد از زایمان که پوست شکم آن دچار ترک خوردگی و تغییر رنگ و افتادگی می شود فرم و حالت شکم آنها بسیار نامناسب خواهد بود و زیبایی اندام آنها از بین می رود یکی از روش جراحی شکم  ابدومینوپلاستی می باشد که باید دید معایب جراحی لاغری با روش ابدومینوپلاستی شکم چیست.

ابدومینوپلاستی شکم

ابدومینوپلاستی شکم یک روش جراحی زیبایی برای حذف چربی اضافه ناحیه شکم و پوست آویزان و شل شده این ناحیه می باشد که با استفاده از آن عضلات شکم و دیواره شکم سفت می گردند، افرادی که قصد استفاده از این روش برای ایجاد لاغری و رفع افتادگی شدید ناحیه شکم خود را دارند باید حتما در سلامت کامل جسمی باشند و اگر زنان قصد انجام این جراحی را دارند باید زایمان های خود را انجام داده باشند و نخواهند در آینده باردار گردند.   در روش ابدومینوپلاستی برش های جراحی جهت خارج کردن چربی اضافه و برداشت پوست اضافه در ناحیه لگن بیمار ایجاد می شود و سپس کشش پوست انجام و پوست اضافه بریده می شود و با انجام بخیه جای برش پانسمان می گردد.

 معایب جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

افرادی که قصد انجام لاغری شکم با جراحی ابدومینوپلاستی را دارند باید قبل از تصمیم گیری در جلسات مشاوره با پزشک تمام خطرات و عوارض آن را در نظر بگیرند و سپس اقدام به تصمیم  گیری  نمایند ، از عوارض این جراحی می توان به خطرات بی هوشی ، لخته شدن خون در بدن و عوارض ریوی و عفونت اشاره نمود ، یکی دیگر از عوارض شایع جراحی های لاغری که ممکن است در جراحی ابدومینوپلاستی نیز رخ بدهد جمع شدن مایع در زیر پوست می باشد که پزشک نسبت به تخلیه آن اقدام می نماید . از عوارض و خطرات دیگر جراحی ابدومینوپلاستی می توان از تورم پاها، آسیب به عصب ها، ایجاد اسکار در جای برش ها، تغییر رنگ پوست ، و تغییر در حس پوست نام برد که همه ی این موارد ناخوشایند با مهارت حراح و توانایی وی در جراحی به حداقل ممکن خواهند رسید . ابدومینوپلاستی شکم بر عکس روش لیپوماتیک که برای  ایجاد لاغری در تمام نواحی بدن مناسب می باشد فقط در ایجاد لاغری و از بین بردن افتادگی شدید پوست شکم کاربرد دارد و نمی توان از این روش برای جراحی لاغری دیگر قسمت های بدن استفاده نمود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X