جراحی زیبایی زیر بغل در زنان چه کاربردی دارد؟

جراحی زیبایی زیر بغل در زنان چه کاربردی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی زیر بغل در زنان چه کاربردی دارد؟

جراحی های زیبایی علاوه بر ایجاد زیبایی و تناسب در چهره و اندام فرد ، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد شده و از نظر روانی بار منفی نواقص ظاهری اجرای بدن را نیز از بین خواهند برد ، در همین راستا در این مقاله ، جراحی زیبایی زیر بغل در زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی زیبایی زیر بغل

در رابطه با جراحی زیبایی زیر بغل می توان گفت که در بعضی از زنان توده‌ای به صورت چربی آویزان در ناحیه زیر بغل به وجود می آید که آنها را گاهی به دلیل دردی که در این ناحیه احساس میکنند و گاهی فقط به دلیل ظاهر آن ، ناراحت می کند ،برخی هم نگران هستند که نکند این برجستگی ناشی از بزرگ شدن غدد لنفاوی یا وجود توده باشد. در حالی که اینطور نیست بلکه در این خانم‌ها مقداری از نسج پستان در زیر بغل قرار گرفته که اصطلاحا آن را پستان اضافه یا پستان فرعی  و یا پستان سوم می نامند ، این مشکل در واقع بیماری نیست و در بسیاری از خانم ها دیده شده است  . این عارضه ی زائد مانند گاهی یک‌طرفه ، دوطرفه و یا ممکن است اندازه آن در طرف راست و چپ با هم تفاوت داشته باشد. در هر صورت این عارضه از جمله مشکلاتی است که زنان به شدت از آن هم می ترسند و تنفر دارند ، اما جای نگرانی در مورد این عارضه وجود ندارد و با جراحی زیبایی زیر بغل می توان آن را به طور کامل درمان نمود . به طور کلی نسج پستان فرعی تا زمانی که غدد پستانی فعال نشده باشد ، رشد ندارد و ممکن است به‌ صورت یک غده کوچک چربی زیر بغل باشد که اصلا توجه فرد را جلب نکند یا احساس نکند غیرطبیعی است ولی وقتی فرد افزایش وزن پیدا می‌کند یا باردار می‌شود یا اینکه بچه‌ شیر می‌دهد، چون غدد پستانی تحریک و بزرگ می‌شوند، تازه متوجه این مشکل می‌شود و حتی امکان دارد درد هم احساس نماید ، در این صورت است که می توان با جراحی زیبایی به صورت کاملا ایمن آن را برداشت .

لزوم جراحی پستان فرعی و برداشتن آن

از آنجا که  پستان سوم بیماری محسوب نمی شود لذا پس به درمان  نیاز نخواهد داشت اما  در مواقع خاص ؛ مثلا وقتی که دردناک می شود ، به‌طوری که خانم مبتلا نتواند درد زیر بغل را تحمل کند یا از نظر زیبایی او را آزار دهد ، چون پستان سوم گاهی خیلی بزرگ و آویزان است و ظاهر نازیبایی ایجاد می‌کند. همچنین در موارد نادری ، در نسج پستان سوم ، توده‌ای ایجاد می‌شود که در این صورت پزشک لازم می داند تا پستان فرعی را با نسج اطراف آن مورد جراحی قرار دهد و درمان کند ، زیرا در صورت عدم برداشت آن ، توده گسترش خواهد یافت و دیگر نواحی اطراف پستان را فرا خواهد گرفت .

نحوه ی جراحی پستان اضافه

به منظور برداشتن پستان فرهی ، پزشک جراح ، با یک برش کوچک در زیر بغل ، پوست و چربی اضافه را برمی‌دارد و محل زخم را بخیه خواهد زد . جراحی زیبایی زیر بغل در زنان  نیز تمام جراحی‌های دیگر احتمال دارد با عوارضی همراه باشد ؛ زیرا در زیر بغل مو می‌روید و غدد عرق وجود دارد ، معمولا بهبود زخم ناشی از جراحی نسبت به ناحیه پستان طولانی‌تر و دردناک‌تر است و چون این ناحیه حساس‌تر است و از طرفی چون زیر بغل مدام عرق می‌کند ، تمیز نگه داشتن زخم هم مشکل‌تر خواهد بود بنابراین  معمولا یک الی دو ماه بهبودی طول خواهد کشید و در این دوران فرد باید کاملا با مراقبت و رعایت نظافت زیر بغل ، فرآیند بهبودی را تسریع نماید .

چاقی و لاغری و پستان سوم

پس از جراحی چنانچه فرد دچار اضافه وزن شدید شود ، همان طور که کاهش وزن ممکن است عارضه ی پستان سوم را برطرف سازد ؛ با اضافه وزن شدید بعد جراحی ممکن است ، مجددا این عارضه عود کند . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X