درمان قطعی ناباروری با روش پی آر پی یا PRP

درمان قطعی ناباروری با روش پی آر پی یا PRP

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان قطعی ناباروری با روش پی آر پی یا PRP

زنانی که در یائسگی زودرس را تجربه کرده اند می توانند به زمان باروری خود بازگردند. سلول های بنیادی می توانند به عنوان محرک زیستی مناسب برای هر نوع سلولی در بدن انسان، از جمله تخمدان ها مورد استفاده قرار گیرند.

[caption id="attachment_20016" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]

حضور سلول های بنیادی در تخمدان ها و تبدیل آنها به تخمک های بالغ (سلول های تخمک) در موش ها توسط محققان هاروارد نشان داده شده است که منجر به کشف روش درمان ناباروری با پی آر پی شده است.

فاکتورهای رشد چه هستند، چگونه کار می کنند و آیا آنها ایمن هستند؟

عوامل موثر در رشد به طور طبیعی توسط بعضی از سلول های خونی (پلاکت ها و سلول های سفید خون) تولید می شوند و  هنگامی که بدن مجروح می شود، به طور طبیعی بافت های بدن را ترمیم می کنند. مثلا در دوران کودکی تان، زمانیکه "پوست" زانویتان زخم می شد یک ماده ضخیم زرد در منطقه آسیب دیده بوجود می آمد. این در واقع ترکیبی از پلاکت ها و گلبول های سفید خون است که موجب متوقف کردن خونریزی، جلوگیری از عفونت، و در نهایت باعث ایجاد پوست جدید، رگ های خونی، بافت همبند و اعصاب می شود تا جایگزین آنهایی گردد که به علت آسیب از بین رفته اند.

درمان ناباروری با پی آر پی چگونه انجام می شود؟

روند جوان سازی تخمدان شامل دو مرحله می شود. اولین آماده سازیPRP شماست. این مرحله با قرار دادن یک سوزن در ورید شما برای به دست آوردن چند لوله از خون شما شروع می شود. سلول های سفید خون و پلاکت ها از سلول های قرمز و سرم به روش سانتریفیوژ جدا می شوند. آماده سازی PRP شما کمتر از یک ساعت طول می کشد. بخش بعدی فرایند جوان سازی تخمدان با تزریقPRPبه تخمدانها است.

خطرات و مزایای این روش چیست؟

مزیت روش درمان ناباروری با پی آر پی امکان دستیابی به حاملگی با تخمک های خود فرد است که قبل از این امکان پذیر نبود. عوارض جانبی احتمالی پس از این روش درد پس از عمل است که معمولا با داروهای ضد درد، تب و یا خونریزی داخلی حل می شود.

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای این روش هستند؟

هر زني كه در سلامت جسماني خوبي قرار دارد و به يكی از چهار بيماری زیر مبتلا است:

- زنان یائسه که زیر ۵۰ سال سن دارند. - زنان نابارور، بیش از ۳۵ سال، دارای ذخایر کم تخمک و سطح پایین هورمون AntiMullerian هستند. - زنان زیر ۳۵ سال، که دارای ذخایر کم تخمک و سطح پایین هورمون AntiMullerian هستند. - زنان مبتلا به نارسایی زودرس تخمدان (POF)
کاشت ابرو،کلینیک کاشت ابرو،پیوند ابرو،ترمیم ابرو در کلینیک کاشت ابرو ایران نوین

منبع: کلینیک تخصصی پی آر پی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X