آیا جراحی لیپوساکشن شکم خطر دارد؟

آیا جراحی لیپوساکشن شکم خطر دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا جراحی لیپوساکشن شکم خطر دارد؟

یکی از جراحی های سنگین شکم برای  خارج کردن چربی اضافه آن جراحی لیپوساکشن می باشد که معایب و مزایای مخصوص به خود را دارد ، این روش درمانی بیشتر به افرادی که وزن بالای ۱۲۰ کیلو دارند و هنوز  پوست شکم آنها شل و آویزان نشده است اغلب توسط متخصصان پیشنهاد می شود ، گر چه انجام ورزش و گرفتن رژیم غذایی مناسب بهترین روش برای کاهش وزن می باشد اما اگر با انجام این موارد نتیجه مطلوبی برای بیمار کسب نگردد پزشک چاره ای جز انجام جراحی نخواهد داشت اما آیا جراحی لیپوساکشن شکم خطر دارد؟

جراحی لیپوساکشن شکم

جراحی لیپوساکشن شکم که یک جراحی زیبایی به شمار می رود برای از بین بردن چربی اضافه و بهبود و تغییر مناطقی مانند شکم و افزایش تناسب اندام انجام می گیرد ، در این روش جهت خارج کردن چربی با ایجاد برش در زیر شکم لوله کوچکی از جنس استیل به نام کانولا وارد بدن می گردد که یک سر آن به دستگاه مکنده وصل می باشد و باعث مکش چربی و حذف لایه های چربی زیر پوست شکم می شود. گر چه لیپوساکشن روشی قدیمی برای حذف چربی اضافه نواحی شکم ، پهلو و ران ها می باشد اما امروزه به همراه روش های جراحی پلاستیک جهت لیفت پوست شکم برای جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پس از خارج کردن چربی ها انجام می گیرد.

خطر لیپوساکشن

خطرات لیپوساکشن در بیماران مربوط به دو مرحله عمل و عوارض بی هوشی و پس از عمل می باشد که ممکن است در عین عمل بیمار دچار افت فشار خون یا بالا رفتن فشار خون یا لخته شدن خون گردد اما پس از عمل نیز خطراتی برای بیمار مانند کبودی، تغییر در حس پوست، آسیب به اعصاب پوست، تجمع مایع در زیر پوست، عفونت، ناهمواری و شل شدن پوست و تاخیر در بهبود زخم ها گردد که پزشک قبل از انجام جراحی لیپوساکشن باید تمام این خطرات و عوارض را در جلسات مشاوره برای بیمار به طور صریح و واضح توضیح دهد تا بیمار با توجه به این موارد در مورد جراحی یا عدم آن تصمیم گیری نماید.

مراقبت های پس از لیپوساکشن

افرادی که در نواحی مختلف بدن خود جراحی لیپوساکشن انجام داده اند باید برای سرعت بخشیدن به بهبود خود و فشرده سازی بدن و جهت جلوگیری از افتادگی پوست تا چند ماه از گن استفاده کنند تا تورم بدن کنترل گردد و مانع از تجمع مایع در زیر پوست شود . جراحی لیپوساکشن شکم در مواردی که ارزیابی سلامت جسمی بیمار توسط متخصص جراح لیپوساکشن مثبت باشد روشی مناسب جهت حذف چربی های اضافه شکم و پهلو و ران ها می باشد و انجام آن توسط متخصص جراح با تجربه عوارض این جراحی را تا حد زیادی کاهش می دهد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X