همه چیز درباره جراحی زیبایی صورت زنان با نخ

همه چیز درباره جراحی زیبایی صورت زنان با نخ

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره جراحی زیبایی صورت زنان با نخ

جراحی های زیبایی با روش ها و تکنیک های مختلفی انجام می شوند که قبل از انتخاب هر روش باید به طور کامل درباره ی نحوه ی انجام عمل ، مراقبت ها ، عوارض و هر آنچه که در رابطه با عمل زیبایی است ، فرد با خوبی اطلاع داشته باشد و با دیدی باز به انجام عمل زیبایی اقدام نماید ، از این رو در این مقاله ، جراحی زیبایی صورت زنان با نخ مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی زیبایی صورت زنان

در رابطه با جراحی زیبایی صورت زنان با نخ می توان عنوان نمود که لیفت صورت با نخ به دلیل هزینه و عوارض کمتر نسبت به دیگر جراحی های زیبایی ، طرفداران خاص خود را دارد که برخی افراد ،  این عمل زیبایی را به دلیل موقتی بودن آن تجربه ای خوشایندی می دانند و از انجام آن خودداری می کنند . به کمک جراحی زیبایی صورت با نخ ، جوانی و شادابی را می توان به پوست بازگرداند .

کاربردهای لیفت صورت با نخ

با روش لیفت با نخ می توان کل صورت را ، جوانسازی کرد. ابروها، گونه ها ، پیشانی، قسمت فک، گردن و … را می توان به سادگی توسط یک پزشک متخصص دارای مهارت و تجربه ی کافی به طور موثری جوانسازی کرد. برخی از مهمترین کاربردهای لیفت صورت با نخ عبارتند از:
 • رفع چین و چروک صورت
 • رفع افتادگی گونه
 • افزایش ضخامت و سفت شدن پوست
 • افزایش استحکام پوست
 • جوانسازی پوست صورت
 • کمک به تولید کلاژن
 • بهبود الاسیتیسیته
 • افزایش انعطاف پذیری پوست

نحوه جراحی لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ طی پنج مرحله اصلی  انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد:
 • وارد شدن
 • استقرار
 • مهار
 • تعلیق
 • تثبیت
پزشک متخصص جراحی پلاستیک ، ابتدا با یک برش کاملا کوچک در بخش تمپورال سر، نخ های مخصوص لیفت کاشته می شوند ، این قسمت در بین موهای جلوی گوش است و نباید نگران نخ های لیفت بود چرا که جنس آنها از پلی پروپیلن است و سازگاری خاصی با بدن دارند که جنس آنها به گونه است که هم عمل لیفتینگ به خوبی با این نخ ها انجام می شود و هم اثر بازسازی و نوسازی بسیار موثری بر روی پوست و عضلات صورت دارند . عمل زیبایی لیفت صورت با نخ های مخصوص نیاز به بستری شدن ندارد و با ایجاد بیحسی موضعی صورت می پذیرد و فرد می تواند با استراحت چند ساعته به منزل بازگشته و به فعالیت های خود بپردازد .

انواع نخ های لیفت صورت

نخ های مورد استفاده در عمل زیبایی لیفتینگ صورت ، به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم می شوند ، هر یک از این نخ ها ممکن است بر اساس شرایط بدنی فرد ، به تشخیص پزشک معالج ، مورد استفاده قرار گیرد که نخ های قابل جذب به دلیل ایجاد عوارض کمتر ، بیشتر انتخاب می شوند . معمولا نخ های قابل جذب تا ۱۵ ماه در محل خود باقی می مانند و به خاطر خارهای روی نخ و واکنش فیبروزی که ایجاد می گردد ، اثر بالابرنده آنها بیشتر از حد معمول بوده و حتی ممکن است اثر بالابرنده آنها تا ۵ سال نیز حفظ گردد و در این مدت با حفظ تاثیر خود ، اثر بسیار خوبی بر روی پوست خواهند داشت .

بعد از عمل جراحی زیبایی لیفت صورت

یکی از سوالات مهم متقاضیان انجام لیفت صورت این است که بعد از عمل جراحی زیبایی لیفت صورت با نخ چه اتفاقی برای صورت می افتد و تاثیرات چه زمانی قابل مشاهده هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بعد از اینکه نخ ها زیر پوست قرار گرفتند، پوست شروع به تولید کلاژن و الاسیتیسیته می نماید و فعالیت آن بیشتر می گردد. لازم به ذکر است که نخ ها در زیر پوست قابل مشاهده نخواهند بود. اثرات این عمل در مدت زمان کمی حدود سه هفته قابل مشاهده خواهند بود و با گذشت زمان تاثیرات مثبت این فرآیند بیشتر می گردد بطوری که تا حدود 9 ماه بعد نیز ادامه دارد و به دلیل افزایش کلاژن سازی پوست علاوه بر سفت شدن و جوانسازی پوست، پوست شادابتر و صافتر نیز خواهد شد.

ماندگاری عمل جراحی زیبایی صورت زنان با نخ چقدر است؟

ماندگاری عمل به میزان زیادی به نحوه انجام آن و جنس نخ های بکار رفته دارد ولی بطور میانگین می توان گفت که اثرات آن تا حدود دو سال ماندگار خواهند بود.

عوارض احتمالی ناشی به کاربرد نخ های لیفت

قرمزی، تورم و کبودی ناشی از انجام عمل طبیعی است و به در روزهای اولیه بعد از درمان خود به خود رفع می گردند. از آنجا که انجام این روش با برش و بخیه همراه نیس بنابراین جای زخم نیز باقی نمی ماند و لازم نیس بیماران نگران بوجود آمدن اسکار بعد از جراحی باشند. برخی از مهمترین عوارض جانبی لیفت با نخ عبارتند از:
 • عفونت
 • فلج شدن و یا افتادگی صورت
 • آسیب عصبی

هزینه ی جراحی زیبایی صورت زنان

هزینه ی لیفتینگ صورت با نخ با توجه به نوع نخ های به کار رفته ، وسعت ناحیه تحت درمان و دستمزد پزشک متخصص تعیین خواهد شد که در مراکز و کلینیک های زیبایی به دلیل مشخص نبودن تعرفه ی این نوع عمل زیبایی ، با قیمت های متفاوتی رو برو هستیم . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X