تعادل ظاهری صورت با روش جراحی زیبایی لاله گوش

تعادل ظاهری صورت با روش جراحی زیبایی لاله گوش

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تعادل ظاهری صورت با روش جراحی زیبایی لاله گوش

اتوپلاستی اصطلاح علمی جراحی زیبایی لاله گوش می باشد که به کمک آن می توان تعادل ظاهری صورت  را ایجاد کرد. از این رو، در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است. افرادی بسیاری هستند كه لاله هر دو گوش و در موارد کمتری لاله یک گوش آنها برجسته تر از معمول است؛ اين شکل گوش ها كه جنبه ارثی دارد، تاثيری بر روی شنوایی فرد ندارد ولی برجستگی گوش در سنین کودکی سوژه ای برای تمسخر كودک توسط دیگران است و اين مسئله مي تواند بر روابط اجتماعی و آینده  كودک تاثيرگذار باشد، از این می توان با جراحی زیبایی این عارضه را به خوبی درمان کرد . تا سن 7 سالگی ، لاله گوش به رشد کامل خود رسیده است لذا بهترين سن برای جراحی اصلاح و خواباندن برجستگی لاله گوش قبل از ورود به مدرسه است و در این زمان بدون آگاهی همسالان کودک می توان این عارضه را درمان نمود . جراحی زیبایی گوش که پزشکان آن را اتوپلاستی می نامند، بیشتر در کودکان 4 تا 14 ساله انجام می شود؛ ولی برای انجام این عمل هیچ وقت  دير نيست و حتی نوجوانان و جوانان نیز می توانند برای انجام چنین عمل زیبایی اقدام نمایند .

تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی گوش

اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد انجام دادن عمل جراحی اتوپلاستی این است که با یک جراح متخصص و با تجربه مشورت نمایید. در جلسه اول با جراح در مورد اهداف خود و همچنین سوابق پزشکی خود صحبت کنید. در مورد عوارض و ریسک ها، فواید، هزینه ها، دوران نقاهت و اینکه آیا انتظارات شما از نتایج واقعی هستند یا خیر، می توانید از آنها سوال بپرسید.

عمل جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می گردد؟

کوچک کردن نرمه ی گوش ، جدا کردن نرمه ی گوش از صورت ، اصلاح حالت غیرطبیعی لاله گوش و ترمیم پاره شدن نرمه گوش از دیگر مواردی است که پزشک متخصص جراحی پلاستیک با جراحی اتوپلاستی می تواند به اصلاح ظاهر گوش بپردازد . در رابطه با جراحی زیبایی لاله گوش می توان عنوان نمود که این  عمل زیبایی با سه روش بی حسی موضعی ، نيمه بيهوشی و يا بیهوشی كامل قابل انجام شدن می باشد که در این نوع جراحی ، پزشک متخصص جراحی پلاستیک با تکنیک های خاص و دانش تخصصی خود جراحی بدون نیاز به تراشیدن موهای اطراف گوش، به اصلاح چنین عارضه ای می پردازد و تعادل ظاهری صورت را به طور مناسبی ایجاد خواهد. عمل جراحی در صورتی که بیمار بزرگسال باشد، تحت بیهوشی موضعی انجام می گردد و اگر بیمار کودک باشد از بیهوشی عمومی  استفاده می شود تا اطمینان حاصل گردد که کودک در طی عمل حرکت نخواهد کرد. راه های مختلفی برای انجام جراحی زیبایی گوش وجود دارد. یکی از روش ها شامل برش غضروف است که بخش اصلی ساختار گوش را تشکیل می دهد و در روش دیگر از بستن غضروف به جای برش دادن آن استفاده می گردد. عمل جراحی حدود دو تا سه ساعت، بسته به اینکه مشکل بیمار چقدر پیچیده باشد ممکن است طول بکشد.

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی زیبایی لاله گوش

در مورد تغذیه خود قبل از جراحی با پزشک صحبت نمایید. افرادی که تخت بیهوشی عمومی قرار می گیرند باید از مایعات و یا وعده های غذایی سبک در ساعات قبل از شروع جراحی استفاده نمایند. همچنین بهتر است در روز جراحی لباس های راحت بپوشید و از پوشیدن تی شرت و یا هر لباسی که باید از سر پوشیده شود، اجتناب نمایید.

اقدامات لازم بعد از انجام جراحی زیبایی لاله گوش

عمل جراحی برای بزرگسالان در عرض چند ساعت انجام می شود و شما می توانید در همان روز به خانه برگردید ولی در مورد کودکان، ممکن است پزشک ترجیح دهد که کودک یک شب را در بیمارستان بماند. البته در مورد بزرگسالانی که عمل جراحی پیچیده تری داشته اند نیز ممکن است یک شب بستری شدن جهت اطمینان از عدم بروز مشکل و درست انجام شدن جراحی لازم باشد. قبل از اینکه به خانه بروید سر شما بانداژ می گردد و بسیار مهم است که از دستورالعمل پزشک در مورد چگونگی مراقبت از باند پیروی نمایید. جراح به شما خواهد گفت که چه مدت باید باند را نگه دارید و چگونه به هنگام خواب به آن صدمه نزنید. به احتمال زیاد باید به مدت سه روز باند را روی سر نگهدارید. شما باید حداقل یک هفته بعد از عمل جراحی را به استراحت بپردازید و انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید. اگر شما بخیه ای دارید که باید برداشته شود، جراح شما این کار را حدود یک هفته پس از عمل جراحی انجام می دهد.

عوارض جراحی زیبایی لاله گوش

هرگونه عمل جراحی ممکن است با خطراتی همراه باشد؛ عوارض غیر طبیعی اتوپلاستی بیشتر شامل عفونت و یا لخته شدن خون می باشد. عوارض نادر هستند و بیشتر افراد از نتایج بسیار رضایت خواهند داشت. بیمار ممکن است احساس درد و تورم داشته باشد که طبیعی است اما در بعضی موارد جراح یک نسخه آنتی بیوتیک را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تجویز می نماید. در صورت بروز مشکلاتی مانند تب، خونریزی بیش از حد و یا تورم در محل جراحت، بلافاصله موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

مراقبت پس از جراحی زیبایی گوش

پس از جراحی زیبایی لاله گوش ، تا 5 روز باید پانسمان روی گوش بیمار باقی بماند و پس از 5 روز ، با برداشته شدن پانسمان ، باید 24 ساعته از هدبند استفاده کرد و از هفته دوم فقط شبها از هدبند استفاده کرد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X