تزریق ژل یا عمل زیبایی زاویه فک

تزریق ژل یا عمل زیبایی زاویه فک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تزریق ژل یا عمل زیبایی زاویه فک

در افراد بسیاری ، زاویه دار کردن فک و صورت ، به منظور افزایش زیبایی انجام می شود ، لذا این افراد داشتن فکی V شکل را زیبا دانسته و مورد تایید آنها است و به آن علاقه نشان می دهند ، صورت بادامی یا بیضی شکل در اثر زاویه دار کردن فک ایجاد می شود ، از این رو در این مقاله ، عمل زیبایی زاویه فک مورد بررسی قرار گرفته شده است .

زاویه دار کردن فک به دو روش انجام می شود:

  • روش جراحی : در روش جراحی به دو شیوه با کوچک کردن فک و یا کوچک کردن چانه انجام خواهد شد .
  • روش غیرجراحی : در روش غیر جراحی ، زاویه دار کردن فک به کمک تزریق بوتاکس ، ژل و یا چربی انجام می شود .

عمل زیبایی زاویه فک

در رابطه با جراحی زیبایی زاویه فک می توان عنوان نمود که پزشک متخصص جراحی پلاستیک تحت بیهوشی عمومی با انجام تکنیک های خاص پزشکی و جراحی ، با کاهش اندازه ی فک تحتانی و یا با کوچک کردن چانه ، به زاویه دار کردن فک اقدام می کند .

کاهش اندازه ی فک تحتانی

در این روش ، پزشک جراح پلاستیک برشی ایجاد می کند که جای اسکار آن خواهد ماند ، پس‌ از آن، نواحی برجسته استخوان علامت گذاری شده ، سپس با مته و یا اره مخصوص جراحی استخوان برش داده می‌شود تا زوایای آن اصلاح گردد ، در مواردی که عضله ماستر بیش‌ از حد ضخیم باشد، اغلب به‌ منظور کاهش حجم فک در جراحی زاویه دار کردن صورت، اندازه حجم عضله نیز توسط جراح کاهش مییابد ، و درنهایت برش ایجاد شده توسط نخهای بخیه بسته می‌شود و پس از گذراندن دوره ی نقاهت می توان تاثیر این جراحی را در زاویع دار کردن فک مشاهده نمود . جراحی زیبایی زاویه دار کردن فک با کوچک کردن چانه نیز تکنیک جراحی خاص خود را دارد که توسط پزشک جراح انجام می شود  .

جراحی زیبایی زاویه دار کردن فک از طریق جراحی زیبایی چانه

در این نوع جراحی ، پزشک جراح برشی در داخل دهان کخ نزدیک لب پایین است یا از زیر چانه ایجاد می‌کند و با استفاده از ابزار مخصوص پزشکی ، استخوان را از نوک چانه جدا کرده و سپس به تغییر شکل و برداشتن استخوان اضافه می‌پردازد تا به ظاهری متناسب دست پیدا کند ، سپس موقعیت نوک چانه با توجه به قسمت‌ های باقیمانده؛‌ی چانه تغییر داده می‌شود و با استفاده از سیم و پلیت در جای خود نگه داشته می‌شود و در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شوند و بدین ترتیب با این روش ساده می توان فک را به طور موثری زاویه دار کرد .

زاویه دار کردن فک با تزریق ژل

در این روش ، با تزریق ژل به عضله ی ماستر ، حجم عضله افزایش می یابد و باعث باریکتر نشان دادن فک می شود ، در واقع  با تزریق ژل در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین ناراحتی میتوان فک را زاویه دار کرد . بر خلاف جراحی زیبایی فک ، اثر تزریق ژل در زاویه دار کردن فک ، موقتی بوده و به تزریقات مکرر نیاز خواهد بود . در روشی دیگر جهت زاویه دار کردن فک ، با تزریق ژل به چانه و تیزتر کردن آن ، می توان فک را زاویه دار ساخت  . عدم نیاز به جراحی ، مشاهده ی فوری نتایج و دوره ی نقاهت کوتاه از جمله مزایای زاویه دار کردن فک با تزریق ژل می باشد . اینکه کدام روش جهت زاویه دار کردن فک بهتر است با توجه به شرایط و وضعیت بیمار و تشخیص پزشک باید عنوان گردد زیرا شرایط و انتظارات فرد از عمل زیبایی ،تا حدود زیادی تعیین کننده ی روش درمان خواهد بود . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X