Prp درمانی برای ریزش مو

Prp درمانی برای ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

Prp درمانی برای ریزش مو

در حال حاضر روش PRP برای ریزش مو  یکی از گزینه های فعال درمان این مشکل برای مردان و زنان به شمار می آید. این روش برای بیمارانی که نیاز به تحریک سلول های رشد مو دارند بسیار مناسب است؛ چرا که درمانی بدون نیاز به جراحی بوده و در عین حال نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. تحقیقات اخیر علمی منجر به کشف روش های درمانی جدیدی شده است که برای تحریک رشد مو می توان از آنها استفاده کرد. خون انسان حاوی سلول های بنیادی، غدد رشد و عوامل خاصی است که برای بازسازی و بهبود بافت ها لازم می باشد. در درمان به روش PRP در واقع اجزایی از خون که در تسریع بهبودی بدن تاثیر گذارند جدا شده و به قسمت های مورد نیاز تزریق می گردد.

روش درمانی PRP برای ریزش مو

 مقالاتی در ایالات متحده آمریکا و اروپا منتشر شده است که ایمنی درمان PRP را تایید می کند. همچنین این درمان بیش از دو دهه به عنوان درمانی برای زخم های پوستی به کار گرفته شده است که در این بیست سال گذشته، نتایج مثبت و موفقیت آمیزی به همراه داشته و شواهد نشان می دهد درمان PRP به عنوان یک گزینه درمانی امیدوار کننده برای افزایش رشد مو نیز می باشد.

هرچند که این درمان در سال های گذشته با موفقیت در سایر رشته های پزشکی و جراحی مورد استفاده قرار گرفته است، اما تصمیم به انجام این عمل یک تصمیم شخصی است و باید حتما پس از مشورت با پزشک متخصص صورت بگیرد. روش درمانی PRP برای ریزش مو بی خطر و طبیعی بوده و پس از انجام آن بیمار به عفونت و خون ریزی مبتلا نخواهد شد. این عمل نباید به عنوان یک درمان قطعی برای ریزش مو به حساب بیاید . چرا که هیچ ادعایی در از بین بردن ریزش مو توسط آن نبوده و توسط FDA نیز هیچ تاییدیه رسمی در مورد این نوع درمان وجود ندارد.

اثربخشی روش درمانی PRP

نتایج این درمان در هر فرد با فردی دیگر متفاوت است و هیچ تضمینی برای موفقیت قطعی آن وجود ندارد اما تحقیقات نشان داده است این درمان روی اکثرا بیماران پاسخ داده است. برخی از جراحان این درمان را بین سه تا چهار ماه روی پوست بیمار انجام می دهند. در نظر داشته باشید بیماران با سابقه مصرف سیگار کشیدن سنگین، مصرف مواد مخدر و الکل، بیماری هایی مانند سندرم اختلال پلاکتی، عفونت های حاد و مزمن، بیماری های کبدی، درمان انعقاد خون، بیماری های پوستی و یا سرتان نباید از این عمل استفاده کنند.  به طور خلاصه درمان PPR فرصتی برای رشد مو است و برای افرادی که نمی خواهند زیر تیغ عمل جراحی روند بسیار مناسب است.  منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X