بهترین روش برای عمل قوز بینی

بهترین روش برای عمل قوز بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش برای عمل قوز بینی

افرادی که در بینی خود قوز دارند از حالت و فرم بینی خود ناراضی می باشند و اگر قصد انجام جراحی را نداشته باشند می توانند با انجام برخی روش های موقت مانند تزریق ژل و چربی تا حدودی قوز بینی را تحت پوشش قرار دهند اما همانطور که ذکر شد این روش ها همگی موقت می باشند و در مورد رفع قوز بینی چاره ساز نخواهند بود اما بهترین روش عمل قوز بینی چه روشی می باشد.

دلایل ایجاد قوز در بینی های استخوانی

قوز بینی یا به طور ارثی و مادرزادی در بینی ایجاد می گردد یا بر  اثر ضربه بینی ایجاد خواهد شد ، اگر ضربه به بینی در قسمت غضروفی پایین بینی باشد قابل اصلاح و ترمیم می باشد اما اگر قوز در قسمت بالایی بینی ایجاد شده باشد به دلیل اینکه تغییر بینی بسیار مشکل خواهد بود باید در مورد آن جراحی صورت گیرد.

عمل قوز بینی

گر چه روش هایی مانند تزریق ژل و چربی مشکل قوز بینی را به طور موقت رفع می نمایند اما در طولانی مدت و برای رفع مشکلات تنفسی حاصل از قوز بینی هیچ تاثیری ندارند بنابراین تنها روش از بین بردن قوز بینی و رفع مشکلات تنفسی حاصل از این قوز انجام جراحی می باشد که این جراحی یا به صورت باز و یا به صورت بسته انجام می گیرد. در جراحی بسته قوز بینی جراح یک برش در زیر پره بینی ایجاد می کند و به استخوان قوز بینی دسترسی پیدا خواهد کرد و آنها را تراش خواهد داد ، تراش قوز بینی در هر بیماری با توجه به اندازه قوز صورت می گیرد و از این طریق کانال های هوایی و تنفسی بینی نیز ترمیم می شوند سپس بینی آتل می گردد و پوست در جای خود ثابت می شود و از این طریق بینی فرم زیبا تری پیدا خواهد کرد و تنفس بیمار نیز عادی خواهد شد.

کاندیداهای جراحی رفع قوز بینی

در رفع قوز بینی جراح زیبایی بینی ساختار غضروفی بینی را تغییر می دهد تا همخوانی متناسبی بین بینی و صورت ایجاد گردد و فرم بینی طبیعی شود ، بیمارانی که در کنار رفع قوز بینی خود قصد سربالا کردن بینی خود و ایجاد حالت ظریف و عروسکی را نیز دارند جراحی آنها مدت زمان بیشتری به طول خواهد انجامید و هزینه ها و دوره بهبود آنها بیشتر خواهد بود. یکی از شایع ترین علل مراجعه افراد برای جراحی های زیبایی بینی وجود قوز استخوانی در بینی افراد می باشد و اندازه و بزرگی قوز بینی در هر بیماری متفاوت می باشد و به همین دلیل جراحی هر بیمار و برش غضروف بینی نیز متفاوت خواهد بود. عمل قوز بینی با جراحی تنها راه رفع قوز بینی های برجسته و استخوانی و عقابی می باشد و در این نوع از بینی ها مصرف دارو و تزریق ژل و چربی تاثیر چندانی نخواهد داشت ، تزریق ژل و چربی در بینی فقط در مورد ناصافی های پشت بینی و پر کردن فرورفتگی های آن کاربرد دارد و به طور موقت در کسانی که از انجام جراحی های بینی هراس دارند مشکل قوز بینی را رفع خواهد کرد اما در رفع کلی قوز برای بلند مدت هیچ تاثیری نخواهد داشت . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X