آیا جراحی زیبایی سینه زنان خطرناک است؟

آیا جراحی زیبایی سینه زنان خطرناک است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا جراحی زیبایی سینه زنان خطرناک است؟

همواره نگرانی در مورد عوارض پس از جراحی های زیبایی نظیر جراحی زیبایی سینه زنان ، باعث می شود که فرد نسبت به انجام چنین عمل زیبایی مردد گردد ، از این رو در این مقاله خطرناک بودن یا نبودن این نوع جراحی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی زیبایی سینه زنان

در رابطه با جراحی زیبایی سینه زنان می توان عنوان نمود که این عمل زیبایی با هدف اصلاح و زیباسازی سینه ، در زنانی که به غیرقرینگی سینه ، کوچک بودن بیش از حد سینه یا بزرگ بودن بیش از حد سینه دچار هستند ، با تکنیک های خاص جراحی صورت می پذیرد ، همچنین به کمک جراحی زیبایی سینه می توان به ترمیم بافت سینه ای که در اثر حوادث یا سرطان تخلیه شده است ، پرداخت . غدد لنفاوی متعدد و بسیار حساس در بافت سینه ، نگرانی در مورد سرطان زا بودن جراحی زیبایی سینه زنان را افزایش می دهد .

بررسی پستان ها قبل از جراحی زیبایی

برای انجام جراحی زیبایی سینه زنان ، پزشک متخصص جراحی پلاستیک به منظور اطمینان از وضعیت سلامت پستان ها ، با آزمایشات استاندارد به معاینه بالینی سینه ها می پردازد زیرا ممکن است در پستان ضایعه ای مخفی وجود داشته باشد که فرد از آن اطلاعی نداشته باشد ، بدین ترتیب با انجام معاینه و روش های تصویربرداری از وجود یا عدم وجود آن در پستان می توان  مطمئن شد. اگر خانم متقاضی جراحی زیبایی سینه ، یک توده سرطانی کوچک و غیرقابل لمس در پستان داشته باشد و بدون توجه به آن تحت عمل بزرگ یا کوچک کردن پستان قرار بگیرد ، مسلما تشخیص این ضایعه با تاخیر صورت خواهد گرفت و این باعث پیشرفته شدن بیماری می شود ، لذا انجام معاینات و بررسی های لازم قبل از جراحی توسط پزشک جراح الزامی خواهد بود .

اما آیا جراحی زیبایی سینه زنان تاثیری در ابتلا به سرطان پستان دارد؟

مطالعات گسترده و فراوان موجود در این زمینه نشان می دهد که تا به حال هیچ رابطه ای بین سرطان پستان و عمل های جراحی زیبایی پستان کشف نشده است و افراد متقاضی جراحی زیبایی سینه می تواند با خیال راحت به این نوع عمل زیبایی اقدام نمایند . زنانی که تحت عمل جراحی زیبایی سینه قرار می گیرند، مانند هر خانم دیگری ممکن است به سرطان پستان مبتلا شوند یعنی احتمال ابتلای آنها به سرطان پستان مانند بقیه است نه کمتر و نه بیشتر ، اما  اگر خانمی که جراحی زیبایی سینه انجام داده به سرطان پستان، مبتلا شوند، چنانچه دقت کافی نشود ممکن است بیماری وی دیرتر تشخیص داده شود ، چون در ماموگرافی و سونوگرافی ممکن است جای عمل جراحی با توده های سرطانی اشتباه شود و تشخیص را مشکل سازد که در این مورد تصویر برداری ام  آر آی می تواند موارد مشکوک را به خوبی تشخیص دهد که جای نگرانی برای فرد نخواهد بود  . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X