از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو غافل نشوید

از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو غافل نشوید

سلول های بنیادی قادر به درمان طیف وسیعی از بیماری ها هستند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چرا این سلول ها ابزاری قدرتمند برای درمان بیماری ها هستند. طیف وسیعی از بیماری ها توسط سلولهای بنیادی درمان می شوند که از جمله آن ها می توان به نقش سلول های بنیادی در درمان ریزش مو اشاره کرد.

زمانیکه بیشتر مردم درباره درمان بیماری ها بوسیله سلول های بنیادی فکر می کنند، پیوند سلول های بنیادی به ذهنشان می آید. در پیوند سلول های بنیادی، سلول های بنیادی جنینی به نوع سلول بالغ مورد نیاز تبدیل می گردند. سپس، این سلول های بالغ جایگزین بافتی که توسط بیماری یا آسیب دیدگی صدمه دیده است، می شوند. این نوع درمان می تواند برای موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • جایگزین سلول های عصبی آسیب دیده توسط آسیب نخاعی، سکته مغزی، بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون یا سایر مشکلات عصبی؛
  • تولید انسولین که می تواند افرادی را که مبتلا به دیابت و آسیب های پس از حمله قلبی شده اند را درمان نماید.
  • تقریبا هر گونه بافت یا ارگان های بدن را که مجروح یا بیمار است را جایگزین می کند.
  • تقویت مو از طریق تغذیه فولیکول ها با پلاکت غلیظ شده خون جهت درمان طاسی سر و کم پشتی مو و استفاده از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو

اما درمان با سلول های بنیادی می تواند کارهای خیلی بیشتری را نیز انجام دهد.

  • بررسی اینکه چگونه سلول های بنیادی به سلول های عضلانی قلب می رسند می تواند سرنخ هایی در مورد اینکه چگونه بدن ما می تواند ماهیچه های قلب را پس از یک حمله قلبی تعمیر کند، به ما می دهد.
  • این سلول ها می توانند برای مطالعه بیماری ها، شناسایی داروهای جدید و یا تاثیرات سمی داروها مورد استفاده قرار گیرند.

چه بیماری هایی می توانند بوسیله سلول های بنیادی درمان شوند؟

در تئوری، هیچ گونه محدودیتی برای نوع بیماری هایی که می توانند بوسیله سلول های بنیادی درمان شوند وجود ندارد. با توجه به این که محققان قادر به تولید انواع سلول ها از طریق سلول های بنیادی هستند، آنها توانایی پیشرفت در هر بیماری را دارند.

چه درمان های سلولی در حال حاضر در دسترس هستند؟

در سالهای اخیر آزمایشات بالینی بسیاری در مورد درمان های مبتنی بر سلولهای بنیادی آغاز شده است. نتایج آن ها تا زمانی که آزمایشات نشان نداده اند که درمان ها بی خطر و موثر هستند، ممکن است چند سال طول بکشد. با این حال تا ژانویه ۲۰۱۶ در سراسر جهان ۱۰ درمان با سلول های بنیاردی مورد تایید قرار گرفته است، تنها درمان مبتنی بر سلول های بنیادی که به طور گسترده استفاده می شود، پیوند مغز استخوان است. سلول های بنیادی خون در مغز استخوان اولین سلول های بنیادی بودند که شناسایی شدند و برای اولین بار در کلینیک مورد استفاده قرار گرفتند. این روش به هزاران نفر در سراسر جهان که از سرطان خون رنج می برد، کمک کرده است. منبع: کلینیک تخصصی پی آر پی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X