از روش لیفت با نخ کلاژن چه می دانید؟

از روش لیفت با نخ کلاژن چه می دانید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از روش لیفت با نخ کلاژن چه می دانید؟

یکی دیگر از روش های لیفت صورت که بدون بی هوشی و با استفاده از بی حسی موضعی در پوست صورت انجام می گیرد لیفت با نخ می باشد که در این روش بیمار قبل و بعد از عمل لیفت به بستری شدن نیاز نخواهد داشت اما از روش لیفت با نخ کلاژن چه می دانید.

لیفت با نخ کلاژن

یکی از تکنیک های به کار رفته در لیفت صورت استفاده از نخ کلاژن ساز می باشد در این روش از نخ هایی استفاده می گردد که قابل جذب توسط پوست می باشند و به دلیل مواد سازنده آنها که از پلی پروپیلن می باشند بعد از جذب کلاژن سازی در پوست را تقویت می نمایند و از این طریق لیفت صورت تا چند ماه بعد از کارگذاری نخ ها در پوست صورت ادامه خواهد داشت. این نخ ها که در پوست پدیدار نمی باشند از طریق یک سوراخ بسیار ریز در خط رویش فوقانی موهای پیشانی و کنار گوش ها در زیر پوست قرار داده می شوند ، مواد سازنده این نخ ها به گونه ای می باشند که با بدن انسان سازگاری دارند و بدن هیچ واکنش حساسیتی در مقابل آنها بروز نمی دهد .

موارد استفاده از لیفت با نخ

لیفتینگ صورت با نخ های کلاژن ساز در مواردی مانند اصلاح خط لبخند و اخم و افتادگی پوست صورت و گردن کاربرد دارد و از طریق این نخ ها می توان نقاطی از صورت مانند گونه ها را برجسته نمود و از افتادگی پوست رها نمود، استفاده از لیفت با نخ برای سال های زیادی ظاهر صورت را جوان و طبیعی می نماید و به دلیل ایجاد روند پیری در پوست باید دوباره از لیفت با نخ و یا روش دیگری برای جوانسازی پوست استفاده شود.

علت تحریک کلاژن در پوست با لیفت نخ

تحریک کلاژن در پوست هنگام جذب نخ ها در لیفت با نخ به این دلیل رخ می دهد که این نخ ها سلول های خاص پوست را که فیبروبلاست نام  دارند  فعال می نمایند و از این طریق کلاژن سازی در پوست شروع می گردد و تا چند ماه پس از لیفت با نخ ادامه پیدا می کند. لیفت با نخ کلاژن روشی ایمن و سالم برای رفع افتادگی و شل شدگی پوست می باشد که گر چه اثر آن به طور محسوس و پس از پایان لیفت قابل مشاهده می باشد اما لیفت تا چندین ماه در پوست ادامه خواهد داشت ، لیفت با نخ اگر توسط متخصص پوست با تجربه انجام گیرد کمترین عوارض ممکن را برای بیمار ایجاد خواهد کرد و بیمار بعد از لیفت هیچ نیازی به استراحت نخواهد داشت و برای کاهش التهاب پوست می تواند از کیسه یخ و حوله سرد جهت کاهش تورم پوست استفاده کند. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X