عمل بینی پهن و گوشتی چه عوارضی دارد؟

عمل بینی پهن و گوشتی چه عوارضی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عمل بینی پهن و گوشتی چه عوارضی دارد؟

عمل زیبایی بینی در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود که در آن پزشک متخصص جراحی پلاستیک با تکنیک های خاص جراحی به اصلاح مشکلات بینی پرداخته و ظاهر آن را اصلاح و زیبا می کند ، در این مقاله عوارض عمل بینی پهن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل بینی پهن

در رابطه با عمل بینی پهن می توان عنوان نمود که بینی پهن و گوشتی به بینی هایی گفته می شود که قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم و چربی زا هستند و پوست بینی ضخیم و استخوان و غضروف ها نازک می باشد . در عمل بینی پهن پزشک جراح زیبایی بینی بافت یک قسمت از بینی را کاهش و به بافت قسمت دیگر می افزاید که بافت افزودنی معمولا از غضروف تیغه ی بینی می باشد و اگر غضروف تیغه ی بینی وجود نداشته باشد از غضروف گوش استفاده خواهد شد تا بتوان غضروف مورد نیاز را تامین کرد ، افزودن یا کاستن به غضروف بینی باعث می شود که نوک بینی جمع تر شده و پایه ی بینی تقویت گردد ، بدین ترتیب نوک بینی کشیده شده و زیبایی و دوام عمل جراحی بینی محقق خواهد شد . از آنجا که در عمل زیبایی بینی به راحتی می توان بر روی غضروف ها و استخوان بینی تغییرات لازمه را ایجاد کرد ، بینی های استخوانی راحت تر از بینی های گوشتی مورد جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند ،کیفیت و ضخامت پوست بینی یکی از عوامل تعیین کننده ی نتیجه ی نهایی عمل بینی است . از سوی دیگر بینی با پوست بسیار نازک نیز در جراحی زیبایی بینی مشکل ساز خواهد بود زیرا به دلیل نازکی پوست ، بسیاری از مشخصات چارچوب بینی فرد نمایان خواهد شد .

عوارض عمل بینی پهن و گوشتی

  • ایجاد بینی کوچک اما بد فرم
  • تورم طولانی مدت بینی گاها تا سه سال
  • افتادگی بینی
  • اختلال تنفسی

انتخاب پزشک متخصص جراح پلاستیک

به منظور جلوگیری از ایجاد عوارض در عمل زیبایی جراحی بینی و دستیابی به نتایج مطلوب و دلخواه ، باید پزشک متخصص جراح پلاستیک با تجربه و دارای مهارت لازم را برای این نوع عمل زیبایی انتخاب کرد و از انجام جراحی بینی توسط پزشکان عمومی که خود را متخصص جراحی پلاستیک معرفی می کنند ، باید خودداری کرد ، لذا با مراجعه به مراکز و کلینیک های معتبر زیبایی به انتخاب پزشک دارای صلاحیت با تحقیق و بررسی های لازم اقدام باید کرد . عمل زیبایی جراحی بینی از جمله عمل های پیچیده و سنگین می باشد که از عهده ی هر متخصصی بر نخواهد آمد و تنها متخصصی موفق خواهد بود که در کارنامه ی کاری خود عمل های موفقی را براساس تجربه و دانش تخصصی خود پشت سر گذاشته باشد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X