مزوتراپی استروئید جهت درمان ریزش مو

مزوتراپی استروئید جهت درمان ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزوتراپی استروئید جهت درمان ریزش مو

ریزش روزانه ی موی سر امری طبیعی محسوب می گردد اما گاهی به دلیل عوامل ژنتیکی و بیماری و مصرف برخی داروها این ریزش مو از حالت طبیعی خارج می گردد و موی سر دچار ریزش سکه ای و یا شدید می شود که این امر و بزرگ شدن لکه های ریزش کچلی بزرگی در سر ایجاد می کند و ظاهری ناخوشایند برای افراد ایجاد می گردد، امروز روش های زیادی برای درمان ریزش موها وجود دارد که تا حد زیادی ریزش مو را کنترل و درمان می کنند که روش مزوتراپی استروئید یکی از این روش ها می باشد و باید دید مزوتراپی استروئید  جهت درمان ریزش مو چگونه عمل می نماید.

عوامل ریزش مو

بالا رفتن سن، ژنتیک، تغییرات هورمونی ، مصرف دارو، بیماری، استرس، نور آفتاب و تغذیه ناسالم باعث می گردد تا فولیکول های مو ضعیف گردند و در نواحی مختلف سر و صورت دچار ریزش شوند .

مزوتراپی استروئید

مزوتراپی استروئید روشی می باشد که در درمان ریزش مو کاربرد دارد و با استفاده از آن داروهای استروئیدی به پوست سر جهت کنترل و درمان ریزش آن تزریق می گردند ، در این روش داروها با سوزن های ریز دستگاه به زیر پوست تزریق می شوند و خود سوزن ها نیز به دلیل ایجاد زخم در لایه های سطحی پوست باعث تحریک کلاژن سازی در پوست و تقویت فولیکول های مو خواهند شد و در نتیجه ریزش مو تا حد قابل قبولی کنترل و متوقف می گردد، به دلیل تزریق داروها در روش مزوتراپی به ریشه مو نتایج درمان سریع خواهد بود . در روش مزوتراپی ترکیب دارویی تزریق شده به ریشه موها در هر بیماری با توجه به شدت ریزش مو و نوع مو انتخاب و تزریق می گردد.

رشد مجدد مو

با تزریق داروها ی استروئیدی در روش مزوتراپی نه تنها ریزش مو متوقف می شود بلکه رشد مجدد مو هایی که فولیکول های آنها زنده بوده اند و در حالت خواب قرار داشته اند نیز مجددا آغاز می گردد .

جلسات مزوتراپی مو

گاهی مشکل ریزش مو با یک دوره مزوتراپی حل نخواهد شد و عوامل ریزش مو با یک جلسه درمان رفع نمی گردند بنابراین برای افزایش جریان خود و تغذیه فولیکول های مو لازم می باشد تا موها با مزوتراپی دوباره تقویت شوند بنابراین طبق نظر متخصص باید چندین جلسه مزوتراپی برای بیمار جهت خون رسانی به ریشه مو انجام گیرد . مزوتراپی استروئیدی با تزریق داروهای ترکیبی که معمولا حاوی ویتامین و روی و اسیدهای آمینه می باشند تغذیه موها را بهبود می بخشند و عملکرد غدد چربی را به حالت طبیعی خود برمی گردانند و از این طریق رشد طبیعی موها دوباره شروع خواهد شد و از ریزش بیشتر مو جلوگیری خواهد شد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X