مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو

مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو

موهای ناحیه ی سر در زیبایی و بالا بردن اعتماد به نفس فرد نقش بسزایی دارند ، لذا هنگامی که موها شروع به ریزش می کنند ، فرد دچار نگرانی و استرس زیادی می شود ، از این رو در این مقاله در راستای محافظت و جلوگیری از ریزش موها ، مراقبت از پوست سر به عنوان راهکار تاثیرگذار مورد بررسی قرار گرفته شده است .

مراقبت از پوست سر

در رابطه با مراقبت از پوست سر به عنوان راهی برای جلوگیری از ریزش مو می توان گفت که پوست سر هنگامی که سالم نباشد ، باعث التهاب و مانع رویش موثر موها خواهد شد . بیماری های قارچی ، سوریاس ، شوره سر و چربی نابهنجار پوست از جمله مشکلات پوستی هستند که باعث ریزش موها می گردند .

جهت تشخیص مشکلات پوستی می توان به علائم زیر توجه کرد:

نشانه ی چربی نابهنجار پوست ؛ پوسته ریزی پوست سر و شوره های زرد رنگ و چرب روی شانه ها و لای موهای فرد می باشد . علایمی مانند ؛ تغییرات هورمونی بدن ، چربی بیش از حد و مخمری به نام مالاسزیا موجب عارضه ی شوره ی سر خواهند شد . عارضه ی سوریاس که موجب تغییر پوسته ی سر می گردد ، پوسته های ضخیم و سفید ایجاد خواهد کرد که در صورت کندن این پوسته ها موجب خونریزی در ناحیه پوست سر خواهد شد . لکه های قرمز رنگ در کف سر در نتیجه ی تماس با حیوانات و یا انسان های آلوده ، نشانه ی بیماری قارچی پوست سر می باشد .

درمان موثر و اصولی عوارض پوست ناحیه ی سر

به منظور انجام درمان موثر و اصولی عوارض پوست ناحیه ی سر ، در ابتدا فرد باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کند تا وی با معاینه ی تخصصی و بررسی های لازم علت دقیق عارضه ی پوستی را مشخص کند و پس از آن درمان موثر ، تجویز گردد . معمولا برای درمان شوره سر از شامپوهای موجود در بازار می توان استفاده کرد ، سوریاس و قارچ های پوستی نیز با داروهای موضعی تجویزی توسط پزشک به راحتی قابل درمان خواهد بود . به منظور جلوگیری از ریزش مو ، باید به موقع و قبل از اینکه مشکلات و بیماری های پوستی ناحیه ی سر ، فولیکول های مو را از بین ببرد ؛ جهت درمان به پزشک متخصص مراجعه کرد و از مصرف هر گونه دارو یا روش های توصیه شده توسط اطرافیان به صورت خودسرانه باید خودداری کرد زیرا برخی روش های خودسرانه ، علاوه بر از دست دادن فرصت طلایی درمان به موقع ، به دلیل مشغول کردن فرد به خود ،   موجب بدتر شدن عارضه ی پوستی و آسیب دائمی به پیاز مو خواهند شد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X