آیا PRP خطراتی دارد؟

آیا PRP خطراتی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا PRP خطراتی دارد؟

پی آر پی ، پلاسمای غنی شده از پاکت های خونی است که از فاکتورهای رشدی آن می توان جهت رفع مشکلات و عوارض پوست و مو استفاده نمود . از تزریق PRP جهت زیبایی و جوانسازی پوست و مو استفاده می گردد . از آنجایی که ماده پی آر پی بر پایه سلول های خونی فرد است، خطرات PRP در مقایسه با روش های دیگر بسیار کمتر است.

پی آر پی ماده ای تغلیظ شده با پلاکت های خونی است که به طور موثری به تقویت ناحیه ی آسیب دیده می پردازد و به صورت ریشه ای می توان جهت رفع عوارض پوست و مو از آن استفاده کرد .

جهت تهیه پی آر پی ، با توجه به تعداد کیت های لازم که باید در ناحیه ی مورد نظر تزریق گردد ، حجم مورد نیازی از خون فرد گرفته می شود و با قرار دادن خون و ماده ی پی آر پی در دستگاه گریز از مرکزی اجزای خون از هم جدا شده و پلاکت های خون به پی آر پی اضافه می شوند و با تزریقات متعدد این پی آر پی تغلیظ شده را می توان توسط بسیار نازک به نواحی مورد نظر وارد نمود .

به دلیل ظهور و تکمیل آهسته ی اثرات پی آر پی ، جهت درمان با پی آر پی ، به یک الی چهار جلسه تزریق پی آر پی با فاصله ی ۴ ماهه نیاز خواهد بود .

خطرات PRP چیست؟

از آنجا که ماده ی PRP به کمک خون خود بیمار تهیه می شود ، امکان انتقال بیماری ، عفونت ، پس زدن بافت ، حساسیت آلرژیک و خطراتی چون ایجاد تومور در آن وجود ندارد.

علاوه بر اینکه احتمال خطرات PRP نزدیک به صفر است، به دلیل وجود انواع آنتی بادی ها در پلاسما ، PRP به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند .

تنها عوارض احتمالی در تزریق پی آر پی ، قرمزی ، ورم ، سوزش ، درد خفیف و مختصر کبودی خواهد بود که طی چند روز پس از تزریق خود به خود برطرف خواهد شد .

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو و تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X