مزایا و عوارض عمل سیتو رینوپلاستی طبیعی همراه با عکس

مزایا و عوارض عمل سیتو رینوپلاستی طبیعی همراه با عکس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایا و عوارض عمل سیتو رینوپلاستی طبیعی همراه با عکس

جراحی های زیبایی بینی درصد بالایی از جراحی های زیبایی در ایران را تشکیل می دهند و کشور ما جز کشورهایی می باشد که بیشترین جراحی زیبایی بینی در آن انجام می گیرد اما درصد کمی از این جراحی ها مربوط به جراحی های ترمیمی بینی می باشد و در آن اختلالات بینی درمان می گردد حال باید دید مزایا و عوارض عمل سیتو رینوپلاستی طبیعی همراه با عکس چیست. برخی جراحی های بینی به منظور زیبایی انجام نمی گیرد و هدف از جراحی درمان اختلالاتی مانند انحراف بینی، پولیپ و انحراف تیغه ی بینی می باشد و گاهی در کنار جراحی های رفع مشکلات بینی عمل زیباسازی جراحی بینی هم همزمان انجام می گیرد.

 سیتو رینوپلاستی

افرادی که تیغه ی وسط بینی آنها در خط میانی و بر جای خود نباشد برای برطرف کردن این مشکل به جراحی بینی سپتو رینوپلاستی نیاز دارند که انجام این جراحی گاهی با جراحی زیباسازی بینی به دو روش باز و بسته همزمان انجام می گیرد .

دلایل ایجاد انحراف تیغه وسط بینی

برخی اوقات آسیب های ناشی از ضربات  و یا طی فرآیند رشد سپتوم یا همان تیغه وسط بینی دچار انحراف می گردد و این امر ممکن است موجب گردد بیمار دچار سردرد یا خونریزی ممتد شود .

مزایا و عوارض جراحی سیتو رینوپلاستی

جراحی تیغه بینی گر چه مزایای خاص خود را دارد و باعث می گردد بیمار تنفس بهتری داشته باشد اما ممکن است بیمار حین عمل و بعد از عمل دچار خونریزی گردد اما این خونریزی تا حد کمی عادی می باشد ولی خونریزی  بیش از اندازه ممکن است  برای بیمار مشکل آفرین شود. در جراحی بینی همواره احتمال عفونت وجود دارد و متخصص جراحی بینی با تجویز دارو تا حد زیادی از بروز این امکان جلوگیری خواهد کرد، تغییر در فشار خون،بی حسی در دندان ها و بینی، پارگی تیغه وسط بینی، تغییر در حس بویایی، درد و تورم صورت و  تغییر در صدای بیمار از عوارض این نوع جراحی می باشد. پس از جراحی بینی سیتو رینوپلاستی بیمار باید مراقبت های خاصی را که متخصص پس از جراحی به وی آموزش می دهد انجام دهد تا نتیجه مطلوبی از جراحی کسب شود، جراحی تیغه میانی بینی اگر همراه با جراحی زیبایی آن انجام گیرد معمولا قبل و بعد از عمل از بینی عکس برداری انجام می گیرد و متخصص با مقایسه عکس قبل و بعد از عمل به بیمار تغییرات ایجاد شده در ظاهر بیمار را به وی نشان خواهد داد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X