کاربرد روش تزریق چربی روی بینی چیست ؟

کاربرد روش تزریق چربی روی بینی چیست ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاربرد روش تزریق چربی روی بینی چیست ؟

یکی از روش های رفع مشکلات بینی و زیباسازی آن که بدون جراحی انجام می گیرد تزریق چربی به نقاط مختلف بینی می باشد که این تزریق با اهداف مختلفی و کاربردهای متفاوتی در بینی دارد و بیشتر مورد استقبال کسانی قرار می گیرد که به جراحی های بینی تمایلی ندارند اما کاربرد روش تزریق چربی روی بینی چیست؟

کاربرد تزریق چربی در بینی

کاربرد تزریق چربی در بینی در موارد محدودی وجود دارد و نمی توان در درمان  رفع بسیاری از مشکلات بینی از تزریق چربی استفاده نمود ، نامنظمی ها و فرورفتگی های خفیف پشت بینی و کناره های آن را می توان با تزریق چربی اصلاح نمود و در مواردی که بیمار جراحی بینی انجام داده و بعد از عمل در بینی فرو رفتگی ایجاد شده می توان با تزریق چربی به پشت بینی این فرو رفتگی ها را اصلاح نمود .

تزریق چربی روی  بینی

تزریق چربی در بینی در موارد محدودی مانند افزودن به حجم بینی و پر کردن فرورفتگی پشت بینی کاربرد دارد و در این روش چربی از بدن خود بیمار گرفته می شود و به میزان لازم در چند مرتبه با سوزن های باریک در  عمق مناسب در زیر پوست بینی تزریق می شود و باعث پر شدن و حجیم شدن پشت بینی می شود ، تزریق چربی به بینی هرگز مشکلات تنفسی بینی را رفع نمی نماید بلکه این تزریق فقط جنبه زیباسازی در بینی دارد و معمولا بعد از انجام جراحی توسط متخصص جراحی بینی به بیماران جهت پر کردن فرورفتگی های بینی تجویز می گردد. گرچه تزریق چربی به دلیل سازگاری چربی با بدن عوارض بسیار کمی دارد اما این نوع پرکننده اگر به وسیله افراد غیر متخصص و در عمق نامناسب و نزدیک به سطح پوست تزریق گردد باعث ایجاد ناهمگونی و عدم تقارن بینی می شود .

فواید تزریق چربی در بینی

تزریق چربی در بینی ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روشها دارد و با استفاده از آن بیمار نیاز به استراحت ندارد، تزریق چربی در بینی با استفاده از بی حسی انجام می گیرد و بیمار بعد از تزریق درد نخواهد داشت، نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد و تغییر در بینی محسوس خواهد بود و بیمار به بستن چسب و پانسمان روی بینی نیاز نخواهد داشت. تزریق چربی در بینی نباید به طور ناگهانی و یکباره انجام گیرد بلکه باید در هر تزریق حجم مناسبی از چربی وارد بینی شود زیرا حجم زیاد چربی در بینی باعث بروز مشکلات طاهری در بینی خواهد شد و با کاهش دادن جریان خون در بینی باعث می گردد سطح پوست دچار تورم و خون مردگی گردد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X