بهترین مرکز PRP در تهران و ایران

بهترین مرکز PRP در تهران و ایران

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین مرکز PRP در تهران و ایران

داشتن ظاهری جذاب و زیبا از خواسته های ذاتی و طبیعی هر فردی است. نکته کلیدی برای رسیدن به این خواسته داشتن موهایی پرپشت است. هرچه موها ضخیم تر و و قوی تر باشند، فرد اعتماد به نفس بیشتری داشته و جوان تر به نظر می رسد. امروزه، شیوه زندگی پر استرس باعث شیوع کم پشتی و ریزش مو در بین مردم، چه مردان و چه زنان، شده است. اینجاست که روش نوینی مثل روش درمانی PRP می تواند به کمک انواع روش های درمان ریزش مو بیاید و روزنه امیدی را برای افراد مبتلا به طاسی و کم پشتی مو ایجاد نماید. با انتخاب روش صحیح، فرآیند نازک شدن موها کند شده و رشد طبیعی موها از سر گرفته می شود. به دلیل تماس مستقیم این روش با خون فرد، مراجعه به بهترین کلینک PRP در تهران و ایران برای انجام این عمل الویت دارد.

پلاکت ها، سلول های کوچکی در بدن هستند که به عنوان منبعی غنی از فاکتورهای رشد عمل می کنند. این سلولها، رگ های خونی آسیب دیده را ترمیم می کنند، جریان خون را پس از ایجاد زخم متوقف می کنند و سلول های ساقه فولیکول های مو را شبیه سازی کرده و ضخامت و تراکم موها را زیاد تر می کند.

پی آر پی یا همان پلاکت درمانی به روش نوین درمان ریزش مو گفته می شود که در آن به کمک پلاسمای تغلیظ شده ی خون به تقویت ریشه ای فولیکول های مو پرداخته می شود .

فولیکول مو به دلیل تغذیه توسط خون رشد کرده و زنده می مانند و وقتی پلاکت ها توسط پی آر پی به محل فولیکول ها تزریق می گردد ، ریشه ی موها به طور موثری تقویت می گردند .

روند درمانی PRP برای ریزش مو

پی آر پی، در واقع حالت غنی شده پلاکت های شماست. پلاکت ها، مملو از پروتئین های بیو اکتیو استخراج شده از خون هستند. جداسازی پلاکت ها از خون به روش سانتریفیوژ انجام می شود. سپس، ژل PRP فعال شده و به مناطق کم پشت پوست سر از طریق سرنگ های نازک تزریق می شود. به این ترتیب با ترمیم فولیکول های مو، رشد موها از سر گرفته شده و تقویت می شود.

در این روش،  حدود ۱۵-۲۰ میلی لیتر خون توسط لوله های کوچکی به اسم کانولا، از بازو گرفته شده و پلاکت ها به روش سانتریفیوژ از خون جدا می شود. سپس پلاسمای غنی از پلاکت توسط سوزن های کوچک به نقاط هدف تزریق می شود. تعداد مراحل انجام تزریق بستگی به درجه ریزش موی فرد دارد. اما حداقل، ۶ الی ۱۰ جلسه مورد نیاز است که در فواصل یک ماهه انجام می شود. هر جلسه تزریق حدود ۳۰-۴۰ دقیقه به طول می انجامد.

درمان ریزش مو با PRP

 به صورت طبیعی، ۱۰۰ عدد از تار موهای هر فرد در روز دچار ریزش می شود و موهای ریخته شده سریعاً با موهای تازه رشد کرده جایگزین می شوند. ریزش مو موقعی اهمیت پیدا کرده و به یک مشکل تبدیل می شود که بیش از ۱۰۰ عدد مو در روز ریخته شده و پوست سر نتواند موی جدیدی را جایگزین موهای ریخته شده نماید. اگر در هنگام شانه کردن مو، یا بر روی بالش خود، با تعداد زیادی موی ریخته شده مواجه شدید، قطعاً شما از ریزش مو رنج برده و باید به آن توجه نمایید. ریزش مو می تواند موقتی یا دائمی باشد.

ریزش موی موقتی اغلب به دلایلی نظیر اختلالات هورمونی (به طور مثال در زمان بارداری)، تحمل بیماری های بلند مدت، نبود مواد مغذی، عادات زندگی، مدل موی روتین فرد، و همچنین شستشوی نامناسب و نامظم موهای فرد رخ دهد. این نوع از ریزش مو پس از طی حداکثر ۳ ماه بهبود یافته و رشد مجدد موها از سر گرفته می شود.

ریزش موی حاد یا دانمی اغلب اوقات به دلیل نرسیدن طولانی مدت ویتامین ها و مواد معدنی به موها، اختلال در ترشح تیروئید، و گاهی به دلیل عوامل ژنتیکی اتفاق می افتد.

طاسی چیست و چگونه توسط پی آر پی درمان می شود؟

طاسی، چیزی جز ریزش موی ارثی یا ژنتیکی نیست. در این موارد، ریزش مو به دلیل کاهش ضخامت فولیکول های مو به مدت طولانی رخ می دهد. ریزش مو ها با یک الگوی منظم که به آن الگوی ریزش مو می گویند، اتفاق می افتد. الگوی ریزش مو در مردان به تدریج از تاج مو یا جلوی مو شروع شده و تا عقب می رود. البته، در زنان ریزش مو الگوی مشخصی نداشته و به صورت گسترش یک نقطه مشخص ظاهر می شود.

حدود ۸۰ سی سی از خون فرد گرفته می شود ، سپس خون در داخل کیت پی آر پی ریخته شده و در دستگاه سانتریفوژ طی دو مرحله ، اجزای خون از هم جدا شده و پلاکت های تغلیظ شده نیز از بقیه خون جدا می شود ، در نتیجه پی آر پی حاوی پلاسما ، پلاکت و عوامل رشد فراوان جهت تزریق در پوست سر آماده می گردد .ریزش مو خطری جدی برای سلامتی و طول عمر شما نیست اما می تواند ظاهر و احساسات یک فرد را شدیداً تحت تأثیر قرار داده و وی را دچار کمبود اعتماد به نفس نماید. اغلب افراد به درمان های خانگی و استفاده از داروهای رایجی چون ماینوکسیدیل روی می آورند که در اغلب موارد، نتیجه مطلوبی نمی گیرند.

یک کلینیک پوست و مو معتبر و تخصصی از ترکیب روش درمانی PRP با سایر روش های درمان ریزش مو استفاده می کند تا بهترین نتیجه را حاصل نماید.

بهترین مرکز PRP در تهران و ایران

در بهترین مرکز PRP در تهران و ایران، درمان ریزش مو برای ریزش موی ژنتیکی زنان و مردان انجام می شود. پلاسمای غنی از پلاکت، یک روش درمانی پیشرفته برای ریزش مو است که در مدت زمان کمی بدون هیچ برش و جراحی و خونریزی و نیاز به دوران مراقبت و ریکاوری بلند مدت قابل انجام است.

  • در بهترین مرکز PRP در تهران و ایران، تعداد زیادی پزشک متخصص مو و متخصصین مجرب پوست وجود دارند که بر تکنیک ها و دقت های لازم برای انجام عمل پی آر پی اشراف کامل دارند.
  • در کلینیک پوست و مو معتبر جدیدترین تکنولوژی ها مانند تکنولوژی سانتریفیوژ دوبل با تأییدیه FDA برای درمان ریزش مو با PRP استفاده می شود.
  • در این مراکز، اطلاعات هر مشتری به صورت محرمانه باقی مانده و ارائه خدمات دقیق و با کیفیت با نهایت احتیاط و حفظ شأن مشتری در الویت قرار دارد.
  • در این کلینیک ها، روش درمانی پی آر پی کاملاً به صورت طبیعی انجام شده و از هیچ ژل جانوری در آن استفاده نمی شود.
  • تعداد بالای بیماران بهبود یافته به روش PRP از جمله ویژگی های بهترین مرکز PRP در تهران و ایران است.

سایر ویژگی های مراکز برتر PRP

در مراکز برتر PRP ، تهیه ی پی آر پی با بالاترین کیفیت و کاملا منطبق با استانداردهای جهانی و طبق تعریف جهانی پی آرپی انجام می شود ، به طوری که بهترین کیفیت پی آر پی ، ضمن رعایت بالاترین استانداردهای ISBT تهیه می گردد .

در بهترین مرکز PRP در تهران ، با توجه به نیاز و شرایط موی بیمار متخصص به تزریق حجم لازمی از پی آرپی اقدام می کند .

تاثیر درمان پی آر پی با بررسی های لازم رشد مو و توقف ریزش آن طی چند ماه در بهترین مرکزPRP  انجام می شود .

بهترین مرکز PRP در تهران ، مرکزی است که با به کارگیری پزشک متخصص با تجربه و دارای مهارت لازم ، اقدام به تزریق موثر PRP نماید .

در بهترین مرکز PRP ، جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از این درمان ، از روش های درمانی مکملی چون میکرونیدلینگ نیز استفاده می گردد .

برای انتخاب بهترین مرکزPRP  باید سابقه ی تاسیس مرکز ، تجهیزات و امکانات مرکز ، مهارت و سوابق پزشکان متخصص و میزان رضایت بیماران از درمان های صورت گرفته در مرکز مورد نظر  را مورد بررسی قرار داد و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمود.

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو و تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X