بهترین روش های مراقبت از پوست معمولی بعد از لیزر موهای زائد

بهترین روش های مراقبت از پوست معمولی بعد از لیزر موهای زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش های مراقبت از پوست معمولی بعد از لیزر موهای زائد

پوست وسیع ترین بافت بدن می باشد که در برابر عوامل محیطی و خارجی بسیار حساس و شکننده بوده و به راحتی دستخوش آسیب های وارد شده می گردد و از آنجا که به عنوان اولین سد دفاعی در برابر میکروب ها عمل می کند ، لازم است همواره به طور موثری در جهت حفظ سلامت و جوانسازی آن اقدام نمود ، از این رو در این مقاله ، روش های مراقبت از پوست معمولی بعد از لیزر موهای زائد مورد بررسی قرار داده شده است . لیزر موهای زائد : از لیزر موهای زائد به منظور از بین بردن و ریشه کن کردن موهای زائد نواحی مختلف بدن می توان به طور موثری طی 4 الی 6 جلسه با فاصله ی یک ماه استفاده کرد .

مراقبت از پوست معمولی بعد از لیزر

در رابطه با روش های مراقبت از پوست معمولی و رسیدگی به پوست بعد از لیزر موهای زائد می توان عنوان نمود که پوست پس از لیزر به دلیل ایجاد خراش های ریز بر روی سطح آن ، دچار تورم و قرمزی خواهد شد که برای درمان آن که در اثر حرارت حاصل از لیزر ایجاد می شود ، می توان از کمپرس یخ استفاده نمود . استفاده از کمپرس یخ باید به طور دوره ای و هر 10 دقیقه یکبار باشد تا پوست دچار مشکلی نگردد . التهاب و قرمزی پوست پس از لیزر موهای زائد ؛ به مرور زمان پس از حدود دو هفته برطرف خواهد شد و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود . تا یک روز پس از لیزر درمانی صورت موهای زائد ، فرد احساس آفتاب سوختگی خواهد داشت ، این حالت 3 الی 6 روز بعد از بین خواهد رفت ، در این مورد نیز نباید نگران بود .

سایر روش های مراقبت پوست بعد از لیزر

استفاده از کرم های حاوی آنتی بیوتیک و مواد ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک متخصص ، زمانی که پوست حالت سوختگی دارد ، روند درمان و ترمیم پوست را تسریع خواهد کرد . پس از لیزر درمانی موهای زائد ، پوست بسیار حساس و آسیب پذیر خواهد شد ، از این رو تا یک هفته از قرار گیری در معرض نور افتاب حتی برای مدت کوتاه خودداری کنید . پس از رفع لکه های تیره و آثار سوختگی از روی پوست ، به هنگام بیرون رفتن از منزل باید به مقدار لازم از کرم ضد آفتاب مناسب با SPF استاندارد و عینک آفتابی ، استفاده کنید . پس از یک هفته فرد می تواند به مانند قبل ، از کرم و محلول های خود استفاده کند . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X