حساسیت تزریق ژل حجم دهنده لب در حاملگی و شیردهی

حساسیت تزریق ژل حجم دهنده لب در حاملگی و شیردهی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

حساسیت تزریق ژل حجم دهنده لب در حاملگی و شیردهی

بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها هنگامی که از حجم لب خود راضی نیستند و دوست دارند لب ها آنها داری حجم و فرم بهتری باشد از انواع حجم دهنده های لب که اغلب به لب تزریق می گردند استفاده می نمایند اما این تزریق برای همه افراد مناسب نمی باشد و ممکن است برای آنها مشکلاتی را ایجاد نماید حال باید دید حساسیت تزریق ژل حجم دهنده لب در حاملگی و شیردهی چگونه ایجاد می شود.

حجم دهنده لب

برای حجم دهی به لب ها از تزریق انواع  ژل ها و چربی و بوتاکس استفاده می گردد و حتی دستگاه های خاصی وجود دارند که استفاده از آنها به طور موقت باعث حجم دهی به لب ها می شود، حجم دهنده لب باعث فرم دهی لب بالا و پایین می گردد و فرم لب ها را تغییر خواهد داد و باعث زیباتر شدن لب ها می گردد.

تزریق ژل در دوران بارداری و شیردهی

ژل های تزریقی به لب ها به دلیل مواد تشکیل دهنده آنها ممکن است موجب گردند بدن نسبت به آنها حساسیت نشان دهد و ممکن است جای تزریق دچار عفونت یا کبودی و تورم بیش از حد شود. بنابراین برای دوران بارداری و شیردهی به دلیل حساس بودن بدن و عوارض تزریق نباید از هیچ روش تزریقی یا درمانی دیگر برای حجم دهی به لب ها استفاده نمود، در دوران بارداری بدن مادر بسیار حساس می گردد و به دلیل تغییرات هورمونی بدن دچار تغییرات اساسی می شود بنابراین هر نوع عمل زیباسازی باید به بعد از پایان این دوران بارداری و شیردهی موکول گردد.

ممنوعیت روش های زیباسازی در دوران بارداری و شیردهی

در ممنوعیت استفاده از تمام روش های زیباسازی پوست چه در روش های جراحی و چه تزریقی و لیزری زنان باردار و شیرده در اولویت ممنوعیت می باشند و طبق نظر متخصصان در  این دوران ها نباید به هیچ وجه زنان از هیچ روش زیباسازی استفاده نمایند زیرا در این دوران خطر ابتلا به عفونت ها و حساسیت ها بسیار بالا می باشد. انواع حجم دهنده های لب گرچه ممکن است در کوتاه مدت موجب گردند حجم لب بیشتر گردد اما در طولانی مدت اثر نخواهند داشت ، برخی ژل های تزریقی به  لب ها جهت حجم دهی به آنها به دلیل بی کیفیت بودن و نامناسب بودن برای لب عوارض غیر قابل جبرانی را برای بیماران به همراه دارند و سیستم ایمنی بدن به دلیل مواد تشکیل دهنده آنها در مقابل این مواد از خود واکنش حساسیت نشان می دهد بنابراین قبل از تزریق هر نوع ژل یا مواد حجم دهنده لب باید جهت انتخاب نوع ژل استاندارد و با کیفیت با پزشک متخصص مشورت گردد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X