مراقبت طبیعی از پوست در بهار و در طول شب

مراقبت طبیعی از پوست در بهار و در طول شب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت طبیعی از پوست در بهار و در طول شب

در فصول مختلف سال جهت مراقبت از پوست به عنوان اولین سد دفاعی بدن در برابر میکروب ها ، باید تمهیدات لازم را انجام داد ، فصل بهار از جمله فصولی است که باید فرد در آن به مراقبت از پوست خود بپردازد ، از این رو در این مقاله ، مراقبت طبیعی از پوست در بهار و در طول شب مورد بررسی قرار گرفته شده است .

مراقبت طبیعی از پوست در بهار

در رابطه با مراقبت طبیعی از پوست در بهار می توان عنوان نمود که از جمله شایع ترین  علایم پوست در فصل بهار ، آلرژی بهاره، خشکی و خارش شدید و ناخوشایند پوست می باشد که با مراقبت های ارائه شده در ذیل می توان به طور موثری این عوارض را از بین برد :
  • تغییرات آب و هوایی و استفاده از مواد شوینده در فصل بهار موجب التهاب پوست دست می گردد ، لذا از مرطوب کننده مناسب با پوست خود و دستکش جهت حفظ رطوبت و جلوگیری از خشکی استفاده کنید .
  • کرم ضد آفتاب مناسب با SPF بالای 30 ، به طور موثری از پوست در برابر عوامل محیطی و خشکی پوست در فصول مختلف سال مخصوصا فصل بهار محافظت خواهد کرد .
  • صبح هنگام پس از بیداری حتی اگر آرایشی بر صورت ندارید ، با شوینده ی مناسب و ملایم پوست خود را شست و شو دهید تا آلودگی به طور کامل از پوست زدوده گردد .

سایر روش های مراقبت پوستی به روش های طبیعی

  • شب هنگام نیز قبل از خواب برای از بین بردن کلیه مواد آرایشی و آلودگی های روزمره ، پس از شست و شوی صورت و خشک کردن پوست ، از کرم مرطوب کننده یا کرم ضد چروک یا کرم مخصوص شب استفاده کنید .
  • فعالیت های بازسازی پوست در شب شروع می شود ، از این رو قبل از خواب ، از کرم های شب که حاوی عناصر فعال مثل AHA ، اسید سالیسیلیک ، ویتامین A ، 5B و اسید‌های میوه هستند ، استفاده کنید تا تاثیر آنها را به خوبی بر روی پوست خود مشاهده کنید .
  • از کرم های نرم کننده و مرطوب کننده ای که موجب رطوبت رسانی و تغذیه ی داخلی و خارجی پوست می شوند ، استفاده کنید .
  • از ماسک های طبیعی تقویت کننده ی پوست صورت ، متناسب با پوست خود استفاده کنید .
  • در فصل بهار به کمک یک لایه بردار موثر و متناسب با پوست خود ، به زیبایی و درخشان تر کردن پوست کمک کنید .
  • جهت حفظ درخشندگی طبیعی پوست از یک سرم با خواص آنتی اکسیدانی استفاده کنید ، در ضمن با این کار پوست از عوامل محیطی ناگوار محافظت و جوان تر خواهد شد .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X