عوارض جوانسازی پوست در افراد مستعد حساسیت به تزریق ژل

عوارض جوانسازی پوست در افراد مستعد حساسیت به تزریق ژل

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض جوانسازی پوست در افراد مستعد حساسیت به تزریق ژل

تزریق ژل از جمله راه های جوانسازی پوست می باشد که مواد تشکیل دهنده ژل ها باعث پر شدن خطوط صورت و رفع چین و چروک آن می گردند و از این ژل ها برای برجسته نمودن گونه و لب ها نیز استفاده می شود ، افراد زیادی در انتخاب روش درمانی تزریق ژل به دلیل ایجاد حساسیت در بدن تردید دارند حال باید دید عوارض جوانسازی پوست در افراد مستعد حساسیت به تزریق ژل چیست .

حساسیت به تزریق ژل

افرادی که پوست حساس دارند و پوست آنها دچار مشکلات آلرژی می باشد به دلیل مواد تشکیل دهنده ژل ها که ممکن است با تزریق ژل دچار حساسیت شوند بنابراین انتخاب روش تزریق ژل برای جوانسازی پوست آنها نباید صورت بگیرد.

 افراد مستعد حساسیت

افرادی که بدنشان مستعد حساسیت می باشد و سابقه حساسیت دارند و از ژل های ناشناخته و غیر معتبر برای تزریق به صورتشان استفاده نمایند حتما بدنشان نسبت به مواد تشکیل دهنده این نوع ژل ها واکنش حساسیت نشان خواهد داد زیرا بدن آنها شرایط خاصی دارد که این ژل ها را جذب نخواهد کرد و بدن آنها را پس خواهد زد و به دلیل ناسازگاری با بدن پوست دچار کبودی شدید و خونریزی در محل تزریق ژل خواهد شد. گر چه هزینه تزریق ژل در مقایسه با عمل های جراحی زیبایی کمتر می باشد و قیمت تزریق ژل با توجه به ناحیه تحت درمان و نوع ژل تعیین می گردد اما این روش نیز روشی موقت برای رفع مشکلات پوست می باشد.

افراد ممنوع برای تزریق ژل

تزریق ژل برای جوانسازی پوست برای افرادی که پوست معمولی دارند ممنوعیتی ندارد و بی خطر می باشد اما افرادی که شرایط خاص دارند و پوستی حساس دارند، زنان باردار و شیرده، افرادی که تبخال فعال دارند، افرادی که آلرژی شدید دارند و افراد دیابتی نباید هرگز در پوست خود تزریق ژل داشته باشند. حساسیت به تزریق ژل مربوط به مواد تشکیل دهنده این نوع ژل ها می باشد و استفاده از ژل های نامرغوب و بی کیفیت هم خطر ایجاد عفونت و هم حساسیت را در بیماران بالا می برد  و گرچه استفاده از تزریق ژل جایگزینی مناسبی برای انجام جراحی های زیبایی می باشد اما برای افرادی که مستعد حساسیت می باشد اصلا روش مناسبی نخواهد بود و به دلیل بروز عوارض نباید در این افراد جهت رفع چروک پوست از تزریق ژل استفاده شود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X