رفع جای جوش با تزریق چربی به پوست

رفع جای جوش با تزریق چربی به پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع جای جوش با تزریق چربی به پوست

هنگامی که در دوران نوجوانی به دلیل تغییرات هورمونی پوست صورت دچار جوش و آکنه می گردد منافذ پوست بسته می شوند و این زمان شروع آسیب های پوستی می باشد ، جوش اغلب در  صورت ، گردن، سینه، کمر و شانه ها ایجاد می گردد که ممکن است بعد از رفع جوش ، جای جوش در پوست باقی بماند و پوست فرو رفته و گود گردد، در این حالت پوست شفافیت و صافی و زیبایی خود را از دست می دهد و بسیاری از افراد به دنبال  درمانی برای این ظاهر نامطلوب پوست خود می گردند ، تزریق چربی به صورت یکی از روش های رفع جای جوش می باشد که باید دید رفع جای جوش با تزریق چربی به پوست چگونه ممکن می شود. رفع جای جوش کار سختی می باشد و باید نوع درمان جای جوش بر اساس ظاهر و بافت پوست توسط متخصص انتخاب و صورت گیرد زیرا بر اثر ایجاد جای جوش و فرو رفتگی در آن بافت های پوست از بین رفته و فرسوده می باشند و ممکن است هر درمانی در پوست پاسخ مطلوبی نداشته باشد.

جای جوش با تزریق چربی

زمانی که به علت ایجاد جوش در صورت جای جوش باقی بماند و پوست فرو رفته شود نیاز به درمان احساس می شود ، پیوند چربی یا تزریق چربی در بیشتر موارد در رفع جای جوش موثر می باشد و این موضوع به عمق فرو رفتگی های جای جوش بستگی خواهد داشت. در تزریق چربی به جای جوش از سلول های چربی بدن خود بیمار استفاده می شود و از قسمت هایی مانند شکم ، پهلو و ران ها برداشته می شود و به زیر  پوست و جای جوش ها تزریق می گردد این تزریق بدون بی هوشی و با بی حسی موضعی انجام می گیرد و باعث بهبود و صاف شدن سطح پوست می شود و فرورفتگی های جای جوش تا حدود زیادی اصلاح می گردد.

روش های از بین بردن جای جوش

امروزه از روش های مختلفی برای از بین بردن جای جوش در صورت استفاده می گردد روش هایی مانند لایه برداری با لیزر، میکرونیدلینگ پوست و غیره که هر کدام مزایا و عوارض مختص خود را دارند اما معمولا بیماران به دنبال بهترین روش درمانی می باشند که کمترین عارضه را برای پوست آنها ایجاد نماید و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش ها داشته باشد ، هر بیمار قبل از انتخاب روش درمانی رفع جای جوش خود باید با پزشک متخصص جهت انتخاب بهترین روش سازگار با پوست باید مشورت داشته باشد. تزریق چربی به جای جوش چون ماده ای طبیعی و بر گرفته از بدن خود بیمار می باشد موجب می گردد تا سلول های بنیادی چربی به عنوان پر کننده عمل کنند و فرورفتگی های جای جوش را ترمیم نمایند. این سلول های کلاژن سازی در پوست را افزایش می دهند و به دلیل افزایش کلاژن سازی پوست تا مدتها شاداب و تازه می ماند، به دلیل تزریق چربی و اخذ آن از بدن خود بیمار بدن نسبت به تزریق واکنشی نشان نمی دهد و در پوست حساسیت ایجاد نمی گردد فقط ممکن است پوست کمی دچار تورم و قرمزی گردد که آن هم بعد از گذشت چند روز از تزریق رفع خواهد شد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X