تاثیر گیاهان دارویی و روش های تزریقی در حذف لک و چروک صورت

تاثیر گیاهان دارویی و روش های تزریقی در حذف لک و چروک صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیر گیاهان دارویی و روش های تزریقی در حذف لک و چروک صورت

افرادی که دچار مشکلات پوستی متعددی مانند ایجاد چروک و لک به طور همزمان  می گردند به دنبال روشی مناسب جهت رفع این مشکلات می باشند تا از شر همه مشکلات به طور یکجا خلاصی پیدا کنند زیرا داشتن پوستی لک دار و دارای چین و چروک ظاهر رشتی را برای پوست ایجاد می نماید حال باید دید تاثیر گیاهان دارویی و روش های تزریقی در حذف لک و چروک صورت چگونه می باشد.

لک و چروک

لک و چروک از جمله مشکلات شایع پوستی می باشند و افرادی بسیاری با این مشکلات در گیر می باشند ، امروزه به دلیل توجه بیشتر مردم به ظاهر خود جهت از بین بردن بردن لک و چروک صورت روش های زیادی وجود دارد و کلینیک ها و مراکز درمانی بیشماری در این زمینه فعالیت دارند. اکثر تبلیغات انجام شده در حوزه پوست و مو و تبلیغ انواع کرم ها و لوسیون ها تبلیغاتی کاذب می باشند و هیچ تاثیر مثبتی بر پوست در جهت بهبود مشکلات پوستی ندارند و استفاده از روش های درمانی رفع لک و چروک پوست حتما باید تحت نظر متخصصین انجام گیرد.

روش های مراقبت پوستی

همانطور که گفته  شد روش های مختلفی برای مراقبت از پوست و جلوگیری از ایجاد لک و چروک وجود دارند که در ادامه مطلب به شرح آنها می پردازیم.

داروهای گیاهی در حذف لک و چروک

اولین راه حلی که به نظر افرادی که دچار چین و چروک و لک در پوست خود می گردند می رسد استفاده از درمان های خانگی و گیاهی جهت بهبود وضعیت پوست خود می باشد زیرا این گیاهان هیچ تاثیر منفی روی پوست ایجاد نمی کنند و فواید آنها به مراتب از روش های تزریقی و لیزری برای پوست بیشتر می باشد، ژل آلوئه ورا حاوی مواد مغذی پوست می باشد و استفاده از آن موجب ترمیم چروک ایجاد شده  دور لب ها و دور چشم ها می شود. استفاده از آب لیمو، عسل، زردچوبه، روغن آرگان ،روغن نارگیل، روغن دانه ی کتان، روغن دانه ی کدو تنبل، و استفاده از میوه هایی مانند کیوی ، هلو و شکر باعث  لایه برداری پوست می گردد، آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها به جز سالم تر کردن سطح پوست با ماساژ پوست موجب منقبض شدن عضلات پوست و برگشت حالت ارتجاعی پوست می گردند و با کاهش سطح ملانین پوست باعث می شوند لک های پوستی کم رنگ گردند.

روش تزریقی از بین بردن چروک و لک پوست

مزوتراپی روشی می باشد که با استفاده از آن جهت  رفع لک و چروک پوست داروهای ترکیبی و مواد ترمیم کننده پوست با تزریقات متعدد و دقیق و در عمق مناسب وارد پوست می گردد ،این داروها با تاثیر مستقیم در پوست و تحریک پوست و تغذیه بافت های پوست  در کمترین زمان لک ها پوستی و چروک پوست را از بین می برند، هنگامی داروهای ترکیبی با تزریق  وارد پوست می شوند الاستین و کلاژن در پوست تولید می گردد و لایه های پوست ترمیم خواهند شد. لک و چروک ایجاد شده در پوست گرچه امروزه با روش های نوینی درمان می گردند اما هر کدام از این روش ها فواید و عوارض مختص به خود را دارد و در هر بیماری بسته به نوع مشکلات وی و میزان و نوع مشکلات روش درمانی باید توسط متخصص انتخاب گردد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X